کشف و ضبط چندین اسلحه شکاری در عملیات ویژه یگان حفاظت استان تهران

کشف و ضبط چندین اسلحه شکاری در عملیات ویژه یگان حفاظت استان تهران

به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان تهران، سعید محمودی با بیان اینکه اقدامات محرمانه ای توسط یگان حفاظت محیط زیست استان تهران با همکاری همیاران محیط زیست برای کشف و ضبط اسلحه شکاری و برخورد با شکارچیان غیرمجاز در طی یک ماه به انجام رسید، افزود: به این منظور روز گذشته سه اکیپ شامل ماموران اجرایی یگان حفاظت استان به همراه یگان های حفاظت شهرستان های ری و شمیرانات عملیات ویژه ای را از ساعات آغازین روز تا پاسی از شب در عرصه های طبیعی استان انجام دادند.


وی با اشاره به اینکه در این عملیات یک روزه که بر اساس یک اقدام خاص و ویژه طراحی شده بود، ماموران محیط زیست موفق به کشف و ضبط ۱۰ اسلحه شکاری شدند، اظهار داشت: خوشبختانه با هوشمندی و اقدام به موقع محیط بانان، عمده این کشفیات قبل از اقدام به شکار شکارچیان بود.


محمودی گفت: پرونده تخلف این افراد برای سیر مراحل قانونی در اختیار مراجع قضایی قرار می گیرد.


مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران ضمن تاکید بر ضرورت همکاری همیاران محیط زیست در گشت و پایش های یگان حفاظت، تصریح کرد: یگان حفاظت محیط زیست استان تهران با تشدید گشت ها و پایش ها در حوزه استحفاظی، برخورد قاطع با متخلفان شکار و صید را در دستور کار خود دارد.


این گزارش می افزاید: محیط بانان مناطق تحت مدیریت محیط زیست استان تهران به همراه یگان حفاظت محیط زیست این استان در سه ماهه آذر، دی و بهمن در مجموع تعداد ۱۵۰ سلاح مجاز و غیرمجاز از متخلفان کشف و ضبط کرده اند.

لینک اصل خبر در سایت سازمان حفاظت محیط زیست

    منبع خبر

    سازمان حفاظت محیط زیست

    سازمان حفاظت محیط زیست یک سازمان دولتی در شهر تهران می باشد

      نظرات