بهره‌مندی ۹۹.۶ درصدی جمعیت شهری از شبکه آب آشامیدنی/ ۵۰.۸ درصد جمعیت شهری زیر پوشش شبکه فاضلاب

بهره‌مندی ۹۹.۶ درصدی جمعیت شهری از شبکه آب آشامیدنی/ ۵۰.۸ درصد جمعیت شهری زیر پوشش شبکه فاضلاب

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، در این مدت، تعداد تصفیه‌خانه‌های آب شهری از ۲۷ به ۱۴۹ واحد رسیده و ۵۰.۸ درصد جمعیت شهری کشور زیر پوشش شبکه فاضلاب شهری قرار دارند؛ این رقم در ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تنها ۸.۵ درصد بود .
در ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تنها چهار واحد تصفیه‌خانه فاضلاب شهری در کشور احداث شده بود که اکنون به ۲۳۲ واحد رسیده است؛ در این بخش نیز شاهد رشد افزون بر ۲۲۸ واحدی یعنی ۵۷ برابری هستیم.
این گزارش حاکی است، در طول یک سال گذشته بر تعداد طرح‌های تصفیه‌خانه‌ فاضلاب و آب کشور هم به‌طور قابل ملاحظه‌ای افزوده شده است .
در این مدت، ۶ طرح تصفیه‌خانه فاضلاب در کشور به بهره‌برداری رسیده که شامل واحد دوم تصفیه‌خانه فاضلاب کرمان، تصفیه‌خانه فاضلاب شهر بیجار، تصفیه‌خانه فاضلاب کنگاور، ایجاد تاسیسات فاضلاب شهر اردکان، طراحی، ساخت و بهره‌برداری از واحد دوم تصفیه‌خانه فاضلاب و همچنین بخشی از شبکه فاضلاب کاشان و تصفیه‌خانه فاضلاب گلبهار به روش BOT است.
برای بهره‌برداری از این طرح‌ها ۳ هزار و ۴۴۰ میلیارد ریال در طول یک سال گذشته هزینه شده است .
از دی ماه سال ۹۷ تا دهه فجر امسال همچنین پنج طرح تصفیه‌خانه آب در کشور اجرا شده که شامل تصفیه‌خانه آب سردشت، راه‌اندازی آزمایشی طرح آبرسانی به جهرم از سد سلمان فارسی، تصفیه‌خانه آب شرب ابهر و خرم‌دره، سامانه تامین آب مهاباد و بهره‌برداری از خط انتقال و فاز اول تصفیه‌خانه آب طرح آبرسانی به داراب و زرین دشت (آبرسانی به شهر داراب) بوده که اجرای این طرح‌ها نیز ۴ هزار و ۴۵۰ میلیارد ریال هزینه در برداشته است.
لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

  منبع خبر

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

   نظرات