شهرداری قزوین با استقرار در شهرک اندیشه آماده صدور مجوز ساخت است

شهرداری قزوین با استقرار در شهرک اندیشه آماده صدور مجوز ساخت است

www.BanaNews.irمعاون منطقه سه شهرداری قزوین گفت: به منظور حل مشکل تعاونی های مسکن و افزایش سطح رفاه شهروندان شهرداری قزوین با استقرار در شهرک اندیشه مجوز ساخت صادر می کند.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) پیمان پژمان فرد در گفتگو با خبرنگار مهر اظهارداشت: تمام تلاش مجموعه مدیریت و کارکنان شهرداری حل مشکل تعاونی های مسکن با هدف افزایش سطح رفاه شهروندان است.

پژمان فرد با اشاره به پیگیری های شهرداری درجهت حل مشکل مردم و ساکنین روستای اسماعیل آباد، تعاونی های سه گانه و شهرک اندیشه گفت: با برگزاری جلسات متعدد با هیئت مدیره تعاونی های مسکن و مدیران ارشد دستگاه های خدمات رسان آب و فاضلاب، برق، مخابرات و گاز به دنبال ارائه خدمات مطلوب تر به شهروندان هستیم.

وی با اشاره به برنامه مدیریت منطقه سه شهرداری برای آماده سازی ناحیه پونک در سالجاری گفت: شهرداری قزوین تاکنون ۱۵ میلیارد ریال جهت آماده سازی ناحیه شهری پونک هزینه کرده است.

معاون منطقه سه شهرداری با تاکید بر اینکه رعایت صرفه و صلاح شهر و شهرداری دراجرای کلیه مصوبات از اهداف و برنامه های مجموعه شهرداری است تصریح کرد: درحال حاضر با استقرار مدیریت ناحیه شهری در شهرک اندیشه آماده صدور مجوز ساخت به متقاضیان در این ناحیه هستیم.

پژمان فرد با اشاره به اینکه ناحیه شهری اندیشه شامل روستای حسن آباد، وثوق آباد، حسین آباد و شهرک اندیشه می شود گفت: این مکان قابلت و ظرفیت خوبی برای سکونت شهروندان دارد.

وی درخصوص وضعیت ساخت و ساز در شهرک غزالی قزوین نیز اظهارداشت: شهرک غزالی معروف به اراضی تعاونی مسکن ۹ گانه واقع در شمال آزاده راه قزوین به زنجان، مقابل اسماعیل آباد از سال ۷۷ تا ۸۸ دارای مشکلات فراوانی بود که به همت شهردار قزوین در سال ۸۸ مجوزهای مربوط صادر و عملیات آماده سازی آن شروع شد.

این مسئول افزود: برای آماده سازی شهرک غزالی تاکنون ۷۵۰ میلیون تومان توسط منطقه سه شهرداری قزوین هزینه شده است و پیش بینی می شود تا اتمام عملیات زیرسازی و جدول گذاری آن ۸۰۰ میلیون تومان دیگر نیز هزینه شود.

معاون منطقه سه شهرداری با اشاره به مشکل آب و فاضلاب، برق، تلفن و گاز شهرک غزالی گفت: مدیریت منطقه سه با تشریک مساعی با هیئت مدیره تعاون ها بدنبال افزایش سطح همکاری نهادهای خدمات رسان در رونق ساخت وساز این شهرک است.

پژمان فرد گفت: منطقه سه شهرداری در راستای خدمت رسانی بیشتر به مردم ۱۰ درصد تخفیف برای کلیه پرداخت های نقدی پروانه ساختمانی و جرائم ماده ۱۰۰ با توجه به تصویب شورای شهر ارائه می کند و تراکم محله کوثر با تصویب کمیسیون ماده پنج افزایش یافته است و ساکنین کوثر می توانند برای دریافت پروانه ساختمانی به شهرداری منطقه سه مراجعه کنند.

وی با بیان اینکه شهروندان برای هرگونه ساخت و ساز در سطح شهر باید از شهرداری مجوز بگیرند افزود: در صورت عدم دریافت مجوز واحد اجرائیات شهرداری با متخلفان برخورد قانونی خواهد کرد. پپ

به گفته این مسئول در حال حاضر با اجرای پیاده روسازی بلوار الغدیر و رفع مشکل آب رسانی فضای سبز مینودر، در آینده نزدیک شاهد فضای سبز مناسب همراه با مسیرهای پیاده و دوچرخه در این منطقه خواهیم بود.

معاون منطقه سه شهرداری قزوین با اشاره به احداث بوستان های آفرینش، پونک و پردیسان در منطقه سه شهرداری بیان کرد: با احداث این سه بوستان فضای سبز درون شهری در منطقه سه از لحاظ سرانه فضای سبز برای شهروندان ساکن در موقعیت ویژه ای قرار خواهد گرفت.

 

    نظرات