بهره‌برداری از 11 پروژه عمرانی آب و فاضلاب در استان اصفهان

بهره‌برداری از 11 پروژه عمرانی آب و فاضلاب در استان اصفهان

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان با تاکید بر توسعه و اصلاح شبکه‌های آب و فاضلاب در سطح استان اظهار کرد: طی یک سال منتهی به بهمن سال 98 بیش از 260 کیلومتر شبکه فاضلاب با هزینه‌ای بالغ‌بر 1300 میلیارد ریال و 225 کیلومتر شبکه آب با اعتباری بیش از 960 میلیارد ریال در سطح استان اصفهان اجرا شده است.
"هاشم امینی" خدمات‌رسانی به روستاها را ضروری دانست و افزود: برخورداری روستاییان از خدمات شرکت آب و فاضلاب در اولویت بوده و در سال جاری اجرای  تاسیسات شبکه فاضلاب در بیش از 11 مجموعه روستایی شهرستان فلاورجان با اعتباری بالغ بر 910 میلیارد ریال در دستور کار قرار گرفت .
وی در رابطه با افتتاح تصفیه‌خانه فاضلاب در شهر خوانسار گفت: در سال 98 تصفیه‌خانه فاضلاب و فاز اول شبکه فاضلاب خوانسار با اعتباری بالغ بر 200 میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید که به‌دنبال اجرای این پروژه 32 هزار نفر در این شهرستان از خدمات شبکه فاضلاب می‌توانند بهره‌مند شوند .
مدیرعامل شرکت آبفای استان اصفهان به اجرای  پروژه خط آبرسانی به گلشهر و مجتمع های روستایی گلپایگان اشاره کرد و افزود: با اجرای پروژه آبرسانی به گلشهر جمعیتی حدود ۱۰ هزار نفر و با اجرای مجتمع آبرسانی جلگه اهالی ۴۱ روستا از آب شرب سالم و بهداشتی برخوردار می‌شوند. اجرای این پروژه تا کنون هزینه‌ای بالغ بر 130 میلیارد ریال در بر داشته است .
وی افزود: پروژه آبرسانی به مجتمع روستایی جلگه شامل اجرای ۱۰۰ کیلومتر خطوط انتقال، ۱۸۰ کیلومتر خطوط شبکه توزیع و ساخت ۹ باب مخزن با حجم ۵ هزار مترمکعب است که در فاز اول طرح آبرسانی به مجتمع روستایی جلگه ۳۱ کیلومتر از ۱۰۰ کیلومتر خطوط انتقال اجرا شد و ۱۵ کیلومتر از ۱۸۰ کیلومتر شبکه توزیع عملیاتی شده است .
وی با بیان اینکه مخزن 2 هزار مترمکعبی و خط انتقال شهر برف انبار با اعتباری بیش از 56 میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید، اظهار داشت: در سال گذشته با در مدار قرار گرفتن ایستگاه پمپاژ و مخزن ۲ هزار متر مکعبی قهجاورستان، آب شرب مشترکان با فشار یکسان به صورت پایدار تامین شد. با استقرار سیستم تله‌متری و تله‌کنترل در تاسیسات آبرسانی آب با عادلانه میان بیش از ۳ هزار و ۳۰۰ مشترک در قهجاورستان توزیع می‌شود. اجرای این پروژه نیز با 8 میلیارد ریال اعتبار صورت گرفته است.
امینی هزینه بهره‌برداری از پروژه‌های آب و فاضلاب در شهرستان فریدن را 25 میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: در سال گذشته مخزن 2 هزار متر مکعبی نیک آباد جرقویه با اعتباری بالغ بر 8 میلیارد ریال در مدار بهره‌برداری قرار گرفت.
وی با اشاره به بهره‌برداری از پکیچ تصفیه‌خانه فاضلاب مسکن مهر و سوله فیلترهای شنی فریدونشهر گفت: برای اولین بار پکیج تصفیه فاضلاب دفنی پلی اتیلن به روش EBBR در واحدهای مسکن مهر فریدونشهر با اعتباری بالغ بر 9.5 میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید.
امینی اعلام کرد: پکیج پلی اتیلن تصفیه فاضلاب مسکن مهر فریدونشهر با ظرفیت ۲۱۰ متر  مکعب در روز با آخرین تکنولوژی روز دنیا عملیاتی شد، به‌طوری‌که فرایند تصفیه با بهترین کیفیت انجام می‌شود و با اجرای این پروژه بیش از ۲۶۴ واحد مسکونی تحت پوشش دفع بهداشتی فاضلاب قرار می‌گیرد .
وی گفت: سوله فیلتر شنی ایستگاه پمپاژ شماره ۲ چشمه لنگان با هدف محافظت از یخ زدگی فیلتر شنی و نیز افزایش راندمان فیلترها در دستور کار قرار گرفت .
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان با اشاره به اجرای پروژه هوشمندسازی شبکه توزیع  آب در تودشک، گفت: آب شرب در تمام ساعات شبانه‌روز کاملا هوشمندانه و بدون دخالت نیروی انسانی، متناسب با دمای هوا، پیک مصرف و ساعات مختلف شبانه روز میان مشترکان به صورت عادلانه توزیع می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: تودشک اولین شهر در ایران است که ۴۲ کیلومتر از شبکه توزیع آن به صورت هوشمندانه و آنلاین مانیتورینگ و کنترل می‌شود. این پروژه با اعتباری بالغ بر 500 میلیون تومان به بهره‌برداری رسید.
لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

  منبع خبر

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

   نظرات