برگزاری همایش معلمان درس انسان و محیط زیست در طرح گسترش سواد آبی...

به منظور اجرای موثر و مطلوب طرح گسترش سواد آبی، کارگاه آموزشی ویژه معلمان این طرح با همکاری شرکت آب منطقه ای گلستان و اداره کل آموزش و پرورش استان و با مشارکت گسترده تمامی مدرسین کتاب انسان و محیط زیست استان با مرکزیت شهرستان های گنبد و گرگان برگزار شد..

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای گلستان، این کارگاه آموزشی که در ادامه فعالیت های مشارکتی شرکت آب منطقه ای و اداره کل آموزش و پرورش استان برای همکاری در تدریس هر چه موثرتر فصل آب کتاب انسان و محیط زیست، برگزار شد،  بیش از 200 مدرس کتاب انسان و محیط زیست که عمدتاً معلمان زمین شناسی، جغرافیا و زیست شناسی بودند حضور به هم رساندند. در این همایش معلمان با چالش ها و محدودیت های منابع آب استان و راهکارهای مقابله با این محدودیت ها آشنا شدند.
در همایشی که برای معلمین غرب استان در شهرستان گرگان برگزار شد، مهندس دهقان معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای استان  مطالبی را در خصوص تغییر اقلیم، وضعیت منابع آب ، سرانه آب استان، لزوم تغییر فرهنگ مصرف آب، وضعیت رودخانه های استان و لزوم حفظ کیفیت آب، دلایل سیلاب در استان و راهکارهای مدیریت سیلاب و ... مطالبی را  بیان کردند.
همچنین در همایشی که در شهرستان گنبد برگزار شد، مهندس تیموری مدیر منابع آب شهرستان های آزادشهر و رامیان اطلاعاتی درباره وضعیت منابع آب استان، تغییر اقلیم و اثر آن بر روی منابع آب استان، لزوم اجرای طرح های آموزشی در کنار اقدامات سازه ای، سیلاب و راهکارهای مدیریت با آن و ... به معلمان ارائه دادند.
در ادامه این همایش معلمان که سفیران نجات آب در اجرای مانور آموزشی سیلاب هستند با نحوه اجرای مانور آموزشی سیلاب که مقرر است در اسفند ماه در مدارس استان اجرایی شود آشنا شدند. پیش از این، برنامه اجرایی مانور آموزشی سیلاب طی بخش نامه ایی از طریق اداره کل آموزش و پرورش برای مدارس استان ارسال شده بود.
قبل از برگزاری همایش معلمان گسترش سواد آبی در استان، کارگاه آموزشی منابع آب استان ویژه سرگروه های آموزشی درس انسان و محیط زیست در شهرستان بندرترکمن برگزار شده بود.
شایان ذکر است بخش پایانی کارگاه آموزشی گسترش سواد آبی و برنامه ریزی برگزاری مانور سیلاب به پرسش و پاسخ در خصوص مباحث طرح شده اختصاص یافت.
گفتنی است، طرح گسترش سواد آبی در 250 مدرسه استان در حال اجرا است و 15 هزار دانش آموز استان آموزش هایی را در زمینه منابع آب استان می بینند.

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای گلستان

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای گلستان

    شركت آب منطقه‌ای گلستان یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات