رکورد تولید برق در نیروگاه برق آبی کلان شکست

مدیر امور بهره برداری و نگهداری از سد و نیروگاه های لتیان و کلان گفت: با تلاش شبانه روزی کارکنان نیروگاه کلان و بارش مناسب نزولات آسمانی، از ابتدای فروردین تا پایان دی سال جاری بیشترین میزان تولید برق از ابتدای بهره برداری نیروگاه کلان تا کنون به ثبت رسید.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "علیرضا ارسطویی" با اعلام مطلب فوق اظهار داشت: نیروگاه کلان در سال ۱۳۶۷ با سه واحد ۳۸.۵ مگاواتی به بهره برداری رسیده است که به طور متوسط تولید سالیانه آن در سال های نرمال و پرآبی ۱۵۰۰۰۰ مگاوات ساعت می باشد .
وی افزود: با عنایت به الطاف الهی و نزولات جوی مناسب در بهار سال جاری و همچنین تلاش شبانه روزی کارکنان نیروگاه کلان در انجام تعمیرات اساسی و سالیانه واحدهای نیروگاه، امکان بهره برداری حداکثری از هر سه واحد نیروگاهی فراهم شد.
ارسطویی خاطرنشان کرد: این نیروگاه با تولید ۲۰۶۸۰۴ مگاوات ساعت انرژی الکتریکی از ابتدای فروردین ماه لغایت پایان دیماه سال جاری بیشترین میزان تولید برق از ابتدای بهره برداری نیروگاه کلان تا کنون را به ثبت رسانده است.
وی در پایان گفت: بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته، بر اساس نیاز آبی پایین دست و نزولات جوی در راستای مدیریت بهینه منابع آب با هماهنگی دیسپاچینگ حداکثر استفاده از نیروگاه های برقآبی صورت می گیرد.

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای تهران

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای تهران

    شركت آب منطقه‌ای تهران یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات