فرهنگسرای بهمن بیگی گامی بلند برای توجه به فرهیختگان شهر است

فرهنگسرای بهمن بیگی گامی بلند برای توجه به فرهیختگان شهر است


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، مهندس اسکندرپور در آیین افتتاح فرهنگسرای استاد بهمن بیگی که در بولوار طلاییه واقع شده است، گفت: احداث این فرهنگسرا افتخاری برای شهرداری و شورای شهر است که با اتخاذ رویکرد فرهنگی اقدام به ساخت مرکزی برای توسعه متوازن خدمات فرهنگی و اجتماعی سطح شهر کرده اند.
شهردار شیراز نوید داد: با حمایت هنرمندان و فرزانگان پروژه هایی با رویکرد فرهنگی و اجتماعی به منطور زنده نگه داشتن نام این بزرگان آغاز می کنیم.
معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز در آیین افتتاح فرهنگسرای استاد بهمن بیگی گفت: این پروژه در زمینی به مساحت ۷ هزار مترمربع با زیربنای ۴۲۰۰ مترمربع در سه طبقه بنا شده است.
مهندس صالحی احداث این پروژه را در راستای رویکرد فرهنگی و اجتماعی شهرداری شیراز دانست و عنوان کرد: عملیات عمرانی پروژه فرهنگسرای استاد بهمن بیگی از سال ۹۶ سرعت بالایی گرفت و در سال ۹۸ افتتاح شد.
رییس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز نیز در این مراسم گفت: امروز افتخار داریم فرهنگسرای استاد بهمن بیگی به عنوان بزرگترین فرهنگسرای شیراز و بزرگترین فرهنگسرای جنوب کشور را افتتاح می کنیم.
دکتر جعفری با بیان اینکه استاد بهمن بیگی تمام عمر خود را به باسواد کردن عشایر فارس گذراند و همه ایران به نامش می بالند، افزود: در این فرهنگسرا خدمات بسیاری به شهروندان ارایه می شود و تلاش داریم این خدمات و فعالیت ها در خور شان نان استاد بهمن بیگی باشد.
همچنین در این مراسم خانواده مرحوم استاد بهمن بیگی و جمعی از دانش آموختگان آموزش عشایر از شهردار شیراز با اهدای لوحی تقدیر کردند. در بخشی از متن این لوح خطاب به مهندس اسکندرپور آمده است: احداث فرهنگسرای استاد بهمن بیگی برگ زرینی در کارنامه خدمت عمرانی و فرهنگی شما است. این اقدام که با همکاری و حمایت شورا و کارکنان شهرداری انجام شد در خاطره یکایک ما ماندگار است.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری شیراز

    منبع خبر

    شهرداری شیراز

    شهرداری شیراز یک شهرداری در شهر شیراز می باشد

      نظرات