در تامین آب شرب و بهداشتی شهرستان گرمی برای آینده مشکلی نخواهیم...

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای اردبیل بعد از ظهر دیروز بیست و سوم بهمن ماه در جلسه اقتصاد مقاومتی شهرستان گرمی که با حضور استاندار اردبیل برگزار شد، حضور یافت.

مهندس عباس جنگی مرنی در این جلسه گفت: مطالعات تصفیه خانه سد تازه کند توسط شرکت آب منطقه ای انجام و جهت تائید به شرکت مادر تخصصی آب و فاضلاب کشور ارسال شده است .

وی افزود: آبی که در پشت سد تازه کند ذخیره خواهد شد با کیفیت عالی است و اهداف اصلی سد تامین آب شرب شهر انگوت، روستاهای اطراف و جبران کمبود آب شرب شهر گرمی می باشد.

مهندس جنگی مرنی تصریح کرد: کل نیاز آب شرب و صنعت شهرستان گرمی در افق ۱۴۲۵ بمیزان ۳۵ میلیون مترمکعب برای شرب و ۵۰ میلیون متر مکعب برای صنعت از منابع مختلف از جمله سد عمارت ، سد تازه کند و رودخانه ارس دیده شده است و در جهت تامین آب شرب و بهداشتی منطقه هیچگونه مشکلی نخواهیم داشت .

مدیر عامل محترم شرکت آب منطقه ای اردبیل همچنین در این جلسه از تصویب ۳۰ میلیارد ریال برای تکمیل مطالعات سد های حوضه بالهارود در سفر ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران به استان اردبیل خبر داد .

وی اظهار داشت: با پیگیری های بعمل آمده مبلغ ۱۰۰ میلیارد ریال برای ساماندهی رودخانه بالهارود از محل اعتبارات ماده ۱۰ قانون تنظیم بخشی از مقررات دولت لحاظ شده است امیدواریم با تخصیص اعتبارات مذکور ، در آینده شاهد اقدامات خوبی در این خصوص باشیم.

# هرهفته_الف_ب_ایران

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای اردبیل

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای اردبیل

    شركت آب منطقه‌ای اردبیل یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات