ترويج مسئوليت اجتماعي نسبت به  محيط زيست رسالتي مادرانه است

ترويج مسئوليت اجتماعي نسبت به محيط زيست رسالتي مادرانه است

به گزارش « پارما» مدير كل حفاظت محيط زيست استان اصفهان در آستانه زادروز حضرت فاطمه زهرا (س)، روز گرامي داشت زن و روز مادر ضمن عرض تبريك اين روز، تحليل زير از اين مناسبت بزرگ را خطاب به بانوان همكار و دوستدار محيط زيست استان بيان داشت:
«بهشت زيرپاي مادران است». اين حديث از رسول اكرم (ص) كه در ميزان الحكمه آمده است وبراي نشان دادن جايگاه مادر كافيست، نشان مي‌دهد كه مادر جلوه حق است، رضاي او رضاي خداست و بايد خدا را راضي نگهداشت.

به جز پروردگار، در زندگي روزمره ما شايد هيچكس مثل مادر نماد بخشندگي و خطاپوشي نباشد. تنها مادر است كه بي‌مزد و منت مي‌بخشد، مادر است كه معامله نمي‌كند، مادر است كه خودش را سپر بلا مي‌كند، مادر است كه توقع جبران ندارد، مادر است كه ناسپاسي را با سپاس پاسخ مي‌دهد، مادر است كه سير بودن فرزند را به گرسنگي خودش ترجيح مي‌دهد، مادر است كه با يك دستش گهواره و با دست ديگرش دنيا را تكان مي‌دهد.
در چنين روز مباركي كه به نام مادر و زن نامگذاري شده است اگر سايه مادرهايمان هنوز بالاي سرمان است اين روز را بهانه كنيم و قدردان گوشه‌اي از بزرگواري و مهرشان باشيم و اگر دست‌شان از اين دنيا كوتاه است يادمان نرود كه دعايشان در همه حال بدرقه ماست، فراموش نكنيم كه از آسمان هم چشم‌شان به ماست كه خطا نكنيم، نلغزيم و مقابل دشواري‌هاي زندگي تسليم نشويم.

اين روز را به همكاران بزرگواري كه در كنار امر خطير مادري، وظايف اداري را هم عهده‌دار هستند تبريك مي‌گويم، به بانوان پرتلاشي كه در اداره كل حفاظت محيط‌زيست استان اصفهان، مهر مادري در وجودشان مثل يك بذر زنده است و با تمام وجود براي سربلندي نام ايران اسلامي تلاش مي‌كنند تبريك مي‌گويم، به همه شما همراهانم كه «مادرانه» از محيط‌زيست مراقبت مي‌كنيد واين رسالت را به عنوان يك مسئوليت اجتماعي ترويج مي‌دهيد... افتخار مي‌كنم كه كنار شما هستم.
ايرج حشمتي
لینک اصل خبر در سایت اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان

    منبع خبر

    اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان

    اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات