70 پروژه ديگر آب و برق در چارچوب پويش #هرهفته_الف_ب_ايران تا پايان سال افتتاح مي‌شود/ هيچ‌گونه نگراني براي تامين آب شرب ميناب وجود ندارد

70 پروژه ديگر آب و برق در چارچوب پويش #هرهفته_الف_ب_ايران تا پايان سال افتتاح مي‌شود/ هيچ‌گونه نگراني براي تامين آب شرب ميناب وجود ندارد

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، «رضا اردكانيان» روز شنبه در هفدهمين هفته از پويش #هرهفته_الف_ب_ايران در سفر به استان هرمزگان، در حاشیه افتتاح سد سرنی میناب در جمع خبرنگاران  اظهار داشت: امروز در استان هرمزگان، چهار پروژه افتتاح مي‌شود كه مهم‌ترين آن سد مخزني «سرني» است كه نياز آب شرب منطقه را با حجم مخزن 61 ميليون متر مكعب تامين مي‌كند و براي آن 170 ميليارد تومان سرمايه‌گذاري شده است.
وي افزود: همچنين خط انتقال آب به بندرعباس، يك مخزن بزرگ آب براي منطقه و آبرساني به شهر «تازيان» و 44 روستا با جمعيت بيش از 100هزار نفر امروز با مجموع سرمايه‌گذاري 264 ميليارد تومان افتتاح مي‌شود.
وزير نيرو ادامه داد: امسال به بركت شكرگذاري و قدرداني مردم در همه جاي كشور به‌ويژه مردم هرمزگان كه سال‌هاي سخت خشكسالي را پشت سر گذاشتند، با سدي كه افتتاح مي‌شود حدود 40 ميليون متر مكعب از 61 ميليون متر مكعب حجم مخزن آب شيرين و گوارا را ذخيره خواهیم داشت.
اردكانيان درباره مشكل انتقال آب بندرعباس هم گفت: وظيفه ما تامين آب سالم، با كيفيت و پايدار براي همه مردم است، بنابراين شناسنامه براي آب ساري و جاري در كشور و بارش‌هاي جوي صادر نمي‌كنيم.
وي با تاکید بر اینکه بایستی در همه نقاط كشور جمعيت ساكن باشد، گفت: وظيفه ما تامين آب و وظيفه هم‌وطنان استفاده صحيح از آن است. هيچ‌گونه نگراني براي هموطنان مينابي در این زمینه وجود ندارد و آب اين سد، آب شرب ميناب را تامين مي‌كند و نيازهاي معقول از طريق ديگر هم تامين خواهد شد.
اردكانيان درباره فرونشست در برخي نقاط شهر ميناب بر اثر حفر چاه‌هاي غيرمجاز نيز اظهار داشت: استان هرمزگان سال‌هاي بسيار خشكي را سپري كرد و در اين سال‌ها با توجه به اولويت تامين آب شرب مورد نياز مردم، ناگزير به حفر چاه براي تامين مصارف شرب در مقاطعي بوديم، اما اين كه خارج از محدوده مجاز براي ساير مصارف غير شرب چاه حفر شود، طبق ضوابط با اين مسئله برخورد خواهد شد.
وي افزود: اميدواريم با طرح جامع سازگاري با كم‌آبي هرمزگان كه به تصويب كارگروه ملي سازگاري با كم‌آبي رسيده و همه ابعاد يك زندگي رو به جلو و توسعه پايدار استان در آن ديده شده است، با همكاري نزديك همه دستگاه‌ها مشكلات و مسائل تخفيف يابد.
اردكانيان همچنين با بیان اینکه وعده‌ کرده‌ايم كه تا پايان سال 227 پروژه بزرگ را با سرمايه‌گذاري 33 هزار ميليارد تومان در تمام استان‌هاي كشور بهره‌برداري كنيم، گفت: بر اين كار مصمم هستيم و هدف ما اين است كه در شرايط تحريم‌هاي ظالمانه به مردم نشان دهيم چرخ‌هاي توسعه كشور در حال چرخش است و به تحريم كنندگان هم بگوييم كه صلاح آنها در منصرف شدن از اين تصميم است.
وزیر نیرو تصریح کرد: شرايط تحريم، شرايط سختي است، اما از دل اين تحريم‌ها هم بهره‌هايي براي خوداتكايی كشور خواهيم گرفت.
لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

  منبع خبر

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

   نظرات