سفیران نجات در مدارس خراسان شمالی، مواجهه با سیلاب را...

سفیران نجات در مدارس خراسان شمالی، مواجهه با سیلاب را...

سخنگوی شرکت آب منطقه ای خراسان شمالی گفت: تمام معلمان درس انسان و محیط زیست در پایه یازدهم دوره دوم متوسطه سطح استان به عنوان سفیران نجات، طی برگزاری چند کارگاه استانی و شهرستانی با شیوه انتقال مفاهیم اقدام صحیح در مواجهه با سیلاب آشنا شدند.

به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی، بابک بهادری در حاشیه برگزاری کارگاه استانی یک روزه آشنایی 120 نفر از دبیران کتاب انسان و محیط زیست با روش اجرایی سند اقدام صحیح در مواجهه با سیلاب گفت: این روند به منظور تحقق اهداف آموزشی سند اقدام صحیح در مواجهه با سیلاب که با همکاری وزارت آموزش و پرورش و شرکت مدیریت منابع آب ایران تهیه و ابلاغ شده، در حال انجام است.

او افزود: در این راستا، بیش از هشت هزار برگ بروشور آموزشی شامل اقدامات قبل از سیلاب، همزمان با سیلاب و بعد از سیلاب، چاپ شده است که به زودی بین تمام دانش آموزان جامعه هدف توزیع می شود.

وی گفت: طبق سند برنامه اقدام صحیح در مواجهه با سیلاب، سفیران نجات پس از این کارگاهها ضمن تکمیل فرمهای این سند، آموزشهای پایه ای اقدام صحیح در مواجهه با سیلاب را به دانش آموزان منتقل می کنند.

بهادری اعلام کرد: پس از آموزش و تدوین سند، تمام مدارس دوره دوم متوسطه سطح استان، اقدام صحیح در مواجهه با سیلاب را به صورت عملیاتی به شکل مانور سیلاب در پنجم اسفند ماه همزمان با سراسر کشور تمرین می کنند.

او آمادگی مدارس و ترویج اقدام صحیح مواجهه با سیلاب در میان دانش آموزان و خانواده آنها را مهمترین هدف این کارگاهها ذکر کرد و افزود: پیش از این کارگاه، نمایندگان مناطق 9 گانه آموزش و پرورش استان در 10 کارگاه تخصصی به منظور اجرای صحیح آموزشهای مواجهه با سیلاب در تمام مدارس دوره دوم متوسطه سطح استان توسط این شرکت آموزش دیده اند.

شرکت مدیریت منابع آب ایران در سال تحصیلی جاری علاوه بر طرح دانش آموزی نجات آب برای دوره اول متوسطه و طرح گسترش سواد آبی در دوره دوم متوسطه، طرح آموزشی اقدام صحیح در مواجهه با سیلاب را برای دوره دوم متوسط در دستور کار خویش قرار داده و به شرکتهای آب منطقه ای سراسر کشور ابلاغ کرده است.

لینک اصل خبر در سایت شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران

  منبع خبر

  شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران

  شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران

  شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران یک شرکت در شهر تهران می باشد

   نظرات