راه اندازی سامانه نوبت دهی اینترنتی برای انجام معاینه فنی خودرو/ ...

راه اندازی سامانه نوبت دهی اینترنتی برای انجام معاینه فنی خودرو/ ...

راه اندازی سامانه نوبت دهی اینترنتی برای انجام معاینه فنی خودرو/ پذیرش ۸۵ هزار خودرو در مراکز معاینه فنی طی ۴۰روز گذشته

معاون عمران، حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد از راه اندازی سامانه نوبت دهی اینترنتی برای انجام معاینه فنی خودرو خبرداد.
به گزارش روابط عمومی معاونت عمران حمل ونقل و ترافیک شهرداری مشهد، خلیل الله کاظمی در این خصوص گفت: پس از اعلام اجرای طرح L.E.Z کاهش انتشار منابع آلاینده هوا، مراجعه به مراکز معاینه فنی خودرو افزایش داشت لذا باتوجه به مراجعه زیاد شهروندان و وجود صف های طولانی در راستای امکان برنامه ریزی برای زمان مراجعه به مراکز انجام معاینه فنی سامانه نوبت دهی اینترنتی به آدرس
http://www.eservice.mashhad.ir/nobat راه اندازی شده است.
وی افزود: بر این اساس شهروندان می توانند قبل از مراجعه به مراکز معاینه فنی وارد این سامانه شده و اقدام به گرفتن نوبت کنند.
وی با بیان این که از ابتدای امسال تا ۱۳ دی ماه بیش از ۲۳۲هزار و۳۱۱ خودرو در مراکز معاینه فنی پذیرش شده اند، اظهار کرد: از ابتدای سال به صورت میانگین روزانه ۸۵۰ خودرو در مراکز معاینه فنی پذیرش می شدند، اما این در حالی است که پس از اعلام اجرای طرح L.E.Z کاهش انتشار منابع آلاینده هوا و جریمه روزانه ۵۰ هزار تومانی خودروهای فاقد معاینه فنی معتبرروزانه ۲۵۰۰ خودرو در مراکز معاینه فنی پذیرش می شوند.
کاظمی اضافه کرد: طبق آمار از ۱۴ دی ماه امسال که اجرای طرح LEZ کاهش انتشار منابع آلاینده هوا اطلاع رسانی شد تا ۲۵بهمن ماه بیش از ۸۵هزار خودرو برای دریافت برگه معاینه فنی به ۵ مرکز انجام معاینه فنی خودرو مراجعه داشته اند.
معاون عمران، حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد تصریح کرد: در حال حاضر مراکز معاینه فنی خودرو همه روزه حتی روزهای تعطیل از ساعت ۷.۵ تا ۲۰ اقدام به پذیرش خودرو می کنند و در کنار آن نیز هر روز یک یا دو مرکز معاینه فنی از ساعت ۸ تا ۲۳ به معاینه فنی تاکسی ها اختصاص داده شده است.
وی با اشاره به این که مراجعه زیاد شهروندان به مراکز معاینه فنی خودرو طی این مدت نشان دهنده آن است که تعداد زیادی از مالکان خودرو به انجام معاینه فنی توجه ای نداشته اند، ادامه داد: در طول ۴۰ روز گذشته تعداد زیادی خودرو پذیرش شده اند که طی ۵-۱۰ سال گذشته معاینه فنی انجام نداده اند.
وی گفت: درحال حاضر قانون فرسوده بودن خودروها بر اساس سال تولید در نظرگرفته نمی شود و به خودروهایی که از نظر فنی و آلایندگی هوا مشکلی نداشته باشند برگه معاینه فنی ارائه می شود.
کاظمی افزود: ابتدا قرار بود که طرح L.E.Z کاهش انتشار منابع آلاینده هوا از ۲۶ بهمن در مشهد اجرا شود که با توجه به درخواست شهروندان و هماهنگی با پلیس راهور اجرای طرح تا پایان سال به تعویق افتاده است.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری مشهد

  منبع خبر

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد یک شهرداری در شهر مشهد می باشد

   نظرات