بهره‌برداری از نخستین طرح مسکن مهر ویلایی با حضور رئیس جمهور

بهره‌برداری از نخستین طرح مسکن مهر ویلایی با حضور رئیس جمهور

www.BanaNews.irمدیرکل مسکن و شهرسازی استان فارس از افتتاح نخستین طرح مسکن مهر ویلایی خبر داد و گفت: فردا دوشنبه با حضور رئیس جمهور بزرگترین طرح مسکن مهر به بهره برداری می رسد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) سید محمد رضا دیهیمی در گفتگو با مهر از افتتاح بزرگترین طرح مسکن مهر در کشور خبرداد و گفت: فردا دوشنبه ۱۷ هزار و ۶۴۵ مسکن مهر در استان فارس با حضور رئیس جمهور افتتاح می شود که بزرگترین پروژه مسکن مهر در کشور را شامل می شود.

مدیرکل مسکن وشهرسازی استان فارس بابیان اینکه از این تعداد بین ۲ تا ۳ هزار مسکن مهر ویلایی هم برای نخستین بار به بهره برداری می رسند، تصریح کرد: رئیس جمهور در اقدامی نمادین ۶۰۸ واحد مسکن مهر را فردا دوشنبه افتتاح می کند و همزمان دیگر واحدها هم افتتاح می شوند.

وی بااعلام اینکه هریک از ویلاها در ۲ طبقه ساخته شده اند، افزود: ویلاها در ۲ طبقه و هر طبقه در ۲ واحد ساخته شده اند که هر یک از این واحدها به طول ۱۰۵ متر و ۲ خوابه هستند و با تمامی امکانات مانند آب و برق و آسفالت و دیگر خدمات به متقاضیان تحویل داده می شود.

مدیرکل مسکن و شهرسازی استان فارس با بیان اینکه ساخت هر یک از این ویلاها ۱۹ ماه بطول می انجامد، بیان کرد: این ویلاها با آورده بین ۸ تا ۱۰ میلیون تومان ساخته شده اند و از وام ۲۰ میلیونی مسکن با کارمزد ۴ درصد استفاده شده است.

دیهیمی از ساخت ویلاهای مسکن مهر در اغلب شهرهای استان فارس خبر داد و افزود: ۱۰ هزار مسکن مهر ویلایی اکنون در شهرستانهای لارستان، گراش، اقلید، خنج، داراب، سروستان، آباده و ممسنی درحال ساخت است که تا پایان امسال تحویل متقاضیان می شود.

وی درباره پراکندگی نوع واحدهای مسکن مهر در استان فارس، اظهار داشت: از تعداد کل واحدها، ۲ هزار و ۶۴۶ واحد مسکونی مهر ۹۹ ساله، ۶ هزار و ۳۱۶ واحد مسکن مهر خود مالک در شهرهای بیشتر از ۲۵ هزار نفر ، ۶ هزار و ۳۵۷ واحد مسکن مهر خود مالک در شهرهای کمتر از ۲۵ هزار نفر است.

دیهیمی افزود : ۶۰۲ واحد مسکن مهر خود مالک در شهر جدید صدرا، ۹۱۹ واحد در بافت فرسوده شیراز و ۸۰۵ واحد مسکن مهر نیز اجاره ۵ ساله است که ۶۰۰ واحد آن در شیراز به بهره برداری می رسد.

مدیرکل مسکن و شهرسازی استان فارس درباره زمان اتمام پروژه مسکن مهر در این استان، گفت: پیش بینی می شود که تمامی مسکن مهراستان فارس تا پایان سال ۹۱ به اتمام برسد.

وی درباره واگذاری مسکن مهر در استان فارس در ۲ سال گذشته، اظهار داشت: در مرحله نخست واگذاری مسکن مهر استان فارس، آبان سال گذشته ۲ هزار و ۵۰۰ خانه با حضور وزیر مسکن و شهرسازی به متقاضیان واگذار شد.

دیهیمی گفت: طرح هایی که فردا بهره برداری می شود، دور دوم افتتاح ها در سال ۱۳۹۰ است و در کل ۹۴ هزار واحد مسکن مهر در استان فارس در حال ساخت است که تا پایان سال آینده به بهره برداری می رسد.

 

    نظرات