آزادسازی و رفع تصرفات غیرقانونی بیش از 73 هکتار از رودخانه های...

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای کرمان در نشست با مدیر کل مدیریت بحران استان از آزادسازی و رفع تصرفات غیرقانونی بیش از 73 هکتار از رودخانه های استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای کرمان، مهندس علی رشیدی در جلسه ای با مهندس سعیدی مدیرکل مدیریت بحران استانداری که در محل حوزه معاونت عمرانی استانداری تشکیل شد ضمن تشکر از حمایت های بی دریغ استاندار و مجموعه مدیریت بحران استان از فعالیتهای شرکت آب منطقه ای کرمان در جهت حفظ حقوق بیت المال و حفاظت از منابع آب، به ارائه گزارشی از اقدامات بعمل آمده درخصوص ساماندهی رودخانه های استان پرداخت.

مهندس رشیدی طول کل رودخانه های درجه یک استان را 8000 کیلومتر عنوان کرد و افزود: از این میزان حدود 5000 کیلومتر آن در اولویت انجام مطالعات و ساماندهی می باشد. مدیرعامل آب منطقه ای اظهار داشت: تاکنون از محل اعتبارات ملی و استانی اختصاص یافته به این شرکت 456 کیلومتر مطالعات تعیین حد بستر و حریم رودخانه های استان انجام شده است و حدود 1800 کیلومتر نیز در دست مطالعه میباشد.

مدیرعامل آب منطقه ای کرمان بیان داشت: تاکنون حدود 23 کیلومتر اجرای ساماندهی و مهار سیلاب انجام شده است. مهندس رشیدی به اقدام مهم ساماندهی رودخانه آب بخشاء بردسیر که در سالهای 95 و 96 باعث ورود سیلاب به شهر بردسیر و ایجاد خسارت جانی و مالی به اهالی این شهر شده بود اشاره کرد و افزود: با یک کار مهندسی و حساب شده و با حمایت اعتباری که توسط مدیر کل بحران استانداری صورت گرفت حدود 5 کیلومتر از مسیر رودخانه یاد شده ساماندهی شد و شهر بردسیر از خطر سیلاب ایمن شد. وی همچنین از تهیه طرح ساماندهی اضطراری رودخانه های استان توسط شرکت آب منطقه ای کرمان خبر داد و خواستار تأمین اعتبار لازم برای اجرایی نمودن آن شد.

علی رشیدی همچنین از آزاد سازی و رفع تصرفات غیرقانونی بیش از 73 هکتار از اراضی واقع شده درحریم و بستر رودخانه های استان در ده ماهه سالجاری خبر داد.

در ادامه جلسه مهندس سعیدی مدیرکل مدیریت بحران استان ضمن تشکر از اقدامات جهادی شرکت آب منطقه ای کرمان در ایمن سازی و ساماندهی رودخانه های استان، خواستار تعامل بیشتر این مجموعه با استانداری شد.

وی همچنین قول مساعد داد که همچون گذشته کمک های اعتباری به شرکت آب منطقه ای کرمان اختصاص داده شود.

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای كرمان

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای كرمان

    شركت آب منطقه‌ای كرمان یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات