بهره‌مندی شهروندان اراکی از آب سد کمال‌صالح تا یک‌ماه دیگر

بهره‌مندی شهروندان اراکی از آب سد کمال‌صالح تا یک‌ماه دیگر

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "عزت‌اله آمره‌ای" افزود: تنها حدود 900 متر از انتهای خط مذکور حد فاصل ابتدای خیابان شمشیری تا میدان امام حسین(ع) باقی مانده که با همکاری مسئولان شهرداری و همچنین وجود شرایط جوی مساعد، ظرف مدت یک ماه به پایان می‌رسد.
وی بیان داشت: 90 درصد کمربند شمالی اجرا شده که با پرداخت 3 میلیارد ریال اعتبار اختصاص داده شده پیشرفت فیزیکی 100 درصد محقق خواهد شد.
آمره‌ای افزود: طرح کمربند شمالی انتقال آب شهر اراک که تاکنون اجرا شده شامل خط انتقال با لوله فولادی سایزهای یک هزار و 200 و 800 میلی‌متری و یک باب مخزن ذخیره 10 هزار میلیون مترمکعبی بتنی و حوضچه‌های شیرآلات است.
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای مرکزی گفت: با اتمام عملیات اجرایی رینگ شمالی تمامی شهرک‌های شمالی واقع در قسمت شمالی بلوار امام علی(ع)، پردیس، قائم، الجواد، الغدیر، آزادگان، بعثت، مشاور، الهیه، حافظیه، حمید و غیره از آب سالم و بهداشتی تصفیه‌خانه سد کمال‌صالح مشروب خواهند شد.
آمره‌ای با اشاره به وظیفه شرکت آب و فاضلاب برای توزیع آب در سطح شهر افزود: در حال حاضر حدود 50 درصد از آب شرب شهر اراک از تصفیه‌خانه سد کمال‌صالح دریافت و با طرح اختلاط آن با چاه‌های منطقه در حدود 70 درصد از مناطق مختلف شهری از این آب بهره‌مند می‌شوند.
وی اظهار داشت: کمربند جنوبی انتقال آب شهر اراک نیز که در مجاورت راه کمربندی جنوبی ساخته می‌شود به طول حدود 13 کیلومتر است که تمامی شیرآلات و بیش از نصف لوله‌های مسیر آن تهیه شده و در صورت تأمین اعتبار این شرکت آمادگی اجرای آن در سال 99 را دارد.
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای مرکزی گفت: کوی صنعتی، شهرک ولیعصر، گردو، فاز یک، فاز دو، شهرک شهید بهشتی، کوی اندیشه توسط کمربند جنوبی آبرسانی می‌شود.
وی افزود: با اجرای طرح کمربندهای شمالی و جنوبی، شهروندان اراکی به‌صورت کامل از آب سد کمال‌صالح بهره‌مند خواهند شد.
کلان‌شهر اراک دارای 591 هزار نفر شهروند است.
لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

  منبع خبر

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

   نظرات