مصاحبه اختصاصی رئیس سازمان با خبرگزاری تسنیم درحاشیه نمایشگاه کتاب یزد

مصاحبه اختصاصی رئیس سازمان با خبرگزاری تسنیم درحاشیه نمایشگاه کتاب یزد

مهدی سالاری با حضور در غرفه خبرگزاري تسنيم در نمایشگاه کتاب، مطبوعات محلی و رسانه‌های یزد در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاري تسنيم در یزد اظهار داشت: دولت به طور طبیعی در قالب 22 جلد مقررات ملی ساختمان مراقبت‌های لازم را دارد تا سرمایه مردم در حوزه ساخت و ساز بدرستی حفظ شود.

وی با اشاره به همکاری خوب دستگاه‌های متولی امر ساخت و ساز مثل شهرداری و سازمان نظام مهندسی ساختمان بیان کرد: سال گذشته با دستور معاون عمرانی استاندار کمیته پیشگیری از تخلفات ساخت و ساز در استان با مسئولیت رئیس سازمان نظام مهندسی شکل گرفت و برای موانعی که شهرداری‌ها نمی‌توانستند پروانه صادر کنند تصمیماتی گرفته شد.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان با اشاره به اینکه ساخت و ساز یک حوزه تخصصی و مهم و ساختمان یک کالای ملی و استاندارد است، تشریح کرد: در کمیته پیشگیری از تخلفات از طرف معاون عمران استاندار تصمیمات لازم برای برداشتن موانع صدور پروانه اتخاذ شده است؛ برای مثال در گذشته شهرداری‌ها برای اسناد قلنامه‌ای یا مشاعی یا زمین‌هایی که زیر حد نصاب تفکیکی مسکونی تفکیک شده بودند، پروانه صادر نمی‌کرد.

سالاری افزود: در حال حاضر ساختمان به شدت گران شده و این حق مردم است که از خدمات مهندسی در حوزه طراحی، نظارت و اجرا استفاده کنند تا سرمایه بدرستی ارزش افزوده و ایمنی و پایداری لازم را برای مردم داشته باشد.

وی ایجاد شرایط مناسب در تعرفه‌های نظام مهندسی مانند تخفیف 20 درصدی به مراجعات برای استقبال بیشتر مردم از خدمات مهندسی، سرمایه‌گذاری بر قابلیت‌سازی مهندسی یعنی برخورداری از سواد و تجربه حرفه‌ای و استفاده از ظرفیت رسانه‌های مجازی برای اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی در زمینه ساخت و ساز غیر مجاز را از جمله اقدامات سازمان نظام مهندسی برای مقابله با ساخت و ساز‌های غیرمجاز دانست.

لینک اصل خبر در سایت سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد

منبع خبر

سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد

سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد

سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد یک انجمن در شهر یزد می باشد

    نظرات