محیط ‎زیست دغدغه مشترک همه همایش‌ها و برنامه‌ها و نمایشگاه‌های این حوزه است

محیط ‎زیست دغدغه مشترک همه همایش‌ها و برنامه‌ها و نمایشگاه‌های این حوزه است

به گزارش ستاد خبری نوزدهمین نمایشگاه بین‌‌المللی محیط‎زیست، حبیب مسیحی تازیانی گفت: «در نمایشگاه می‌آموزیم، آموزش می‌دهیم و دستاوردهای خودمان را ارائه می‌کنیم. نمایشگاه محیط‎زیست بستر مناسبی برای عرضه دستاوردهای محیط‎زیستی است. قطعا برگزاری این گونه نمایشگاه‌ها می‌تواند تاثیر زیادی در ارتقای فرهنگ زیست‎محیطی جامعه داشته باشد و به دنبال آن شاهد حفظ محیط‎زیست و صیانت ازآن برای نسل‌های بعدی خواهیم بود.
کلیه واحدهای  صنعتی، تولیدی و خدماتی و این اداره کل در قالب یک مجموعه استانی در فضایی جمعاً به مساحت بیش از  ۳۰۰ مترمربع در نوزدهمین نمایشگاه محیط‎زیست تهران شرکت نموده و از این فرصت  برای اطلاع رسانی ، آگاهی بخشی و ارائه دستاوردهای ۵۰ ساله خود به سطوح مختلف جامعه و ارتقای فرهنگ زیست‎محیطی، جلب مشارکت عمومی در حفظ و حراست از محیط‎زیست و معرفی توانمندی‎های علمی و آموزشی در این عرصه بهره لازم را خواهند برد.»

وی اظهار امیدواری کرد امسال نمایشگاه محیط‎زیست پر بارتر، فعال‌تر و آموزنده‌تر از سال‌های گذشته باشد.

مسیحی افزود: «برگزاری نمایشگاه محیط‎زیست فرصت مناسبی برای ارائه دستاوردهای محیط‎زیستی صنایع ، شرکت‎ها و دستگاه‎های اجرایی و ... و تبادل اطلاعات و تجربیات و معرفی توانمندی‎ها و اشاعه رویکرد‎های نوین و فناورهای جدید و دوستدار محیط‎زیست  و ارایه آخرین فناوری‌ها برای بخش‌های مختلف جامعه به ویژه عموم مردم است.

مدیر کل حفاظت محیط‎زیست هرمزگان در زمینه حضور در نوزدهمین نمایشگاه محیط‎زیست تصریح کرد: «این اداره کل دستاوردها و توانمندی‎های خود را در زمینه تقویت زیرساخت‎ها، منابع انسانی، آموزش و دانش زیست‎محیطی، صنایع و توسعه پایدار، حفاظت از منابع طبیعی و تنوع زیستی و ... در قالب نقشه، تابلو، اینفوگرافی و .... در این نمایشگاه ارائه خواهد نمود. همچنین این نمایشگاه بستری برای آشنا شدن مردم با الگوی صحیح مصرف و تکنولوژی جدید برای کاهش مصرف و کاهش تولید پسماند است و این الگو‎ها توسط این اداره کل و صنایع شرکت کننده در نمایشگاه ارائه خواهد گردید.»

وی محیط‎زیست را  بزرگترین دغدغه آحاد جامعه دانست و گفت: «موضوع محیط‎زیست و حفظ و نگه داری محیط طبیعی انسان که هر روز وارد بحران تازه‌ای می‌شود، حائز اهمیت و نیازمند توجه و برنامه‌ریزی دقیق و مدون می‌باشد تا بدون کوچکترین خطا و کاستی مشکلات این حوزه مرتفع گردد. محیط‎زیست دغدغه مشترک همه همایش‌ها و برنامه‌ها و نمایشگاه‌های این حوزه است.
در این نمایشگاه به موضوعات محیط‎زیست طبیعی(خشکی و دریا)، تخلفات و خسارات محیط‎زیستی، آموزش و فرهنگ سازی، پایش و محیط‎زیست انسانی و ضرورت تعامل با جوامع محلی و مدیریت مشارکتی مناطق و ... پرداخته خواهد شد.»

نوزدهمین نمایشگاه بین‎المللی محیط‎زیست از تاریخ ۱۴ تا ۱۷ اسفند ۱۳۹۸ در محل دائمی نمایشگاه‎های بین‎المللی تهران برگزار خواهد شد.
لینک اصل خبر در سایت سازمان حفاظت محیط زیست

    منبع خبر

    سازمان حفاظت محیط زیست

    سازمان حفاظت محیط زیست یک سازمان دولتی در شهر تهران می باشد

      نظرات