احداث شبکه آبیاری پایاب سد گیوی کلنگ زنی شد

ظهر امروز سی ام بهمن ماه با حضور نماینده محترم ولی فقیه در استان اردبیل، استاندار اردبیل، مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران، مدیران بانکهای کشاورزی و سپه، فرماندار و امام جمعه شهرستان کوثر، تعدادی از مدیران استان و شهرستان کوثر و جمع کثیری از مردم عزیز منطقه، آیین اجرای شبکه آبیاری پایاب کوثر برگزار شد و احداث این شبکه آبیاری کلنگ زنی گردید.

مهندس عباس جنگی مرنی، مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اردبیل در این مراسم گفت: تامین اعتبار مالی احداث شبکه آبیاری پایاب سد گیوی از محل فاینانس داخلی (ماده ۵۶) و توسط بانک­های کشاورزی و سپه خواهد بود و دولت بازپرداخت اصل و سود آن را تضمین کرده است .

مهندس عباس جنگی مرنی تصریح کرد: مجموع طول لوله گذاری خط انتقال و شبکه اصلی این پروژه حدود 68 کیلومتر می­باشد .

وی اظهار داشت: هزینه اولیه اجرایی این طرح حدود دو هزار و دویست میلیارد ریال برآورد شده است .

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اردبیل افزود: اهداف اجرایی این طرح را افزایش درآمد و بهبود وضعیت معیشتی و رفاهی مردم منطقه از طریق توسعه کشاورزی و در پی آن توسعه دامپروری و صنایع جنبی، ایجاد اشتغال، جلوگیری از مهاجرت، کاهش بیکاری و همچنین بهبود شرایط اقتصادی منطقه عنوان کرد .

مهندس جنگی مرنی در پایان عنوان کرد: شهر گیوی و حدود 15 روستای اطراف آن از مزایای این طرح بهره­ مند خواهند شد و سطح اراضی تحت پوشش شبکه آبیاری گیوی، حدود ۶۵۰۰ هکتار شامل  باغات آبی و دیم و زراعت می باشد .

# هرهفته_الف_ب_ایران

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای اردبیل

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای اردبیل

    شركت آب منطقه‌ای اردبیل یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات