عملیات اجرایی احداث شبکه آبیاری پایاب سد گیوی با حضور نماینده ولی...

عصر امروز سی ام بهمن ماه عملیات اجرایی احداث شبکه آبیاری پایاب سد گیوی بعد از برگزاری مراسم کلنگ زنی با حضور نماینده ولی فقیه در استان، استاندار اردبیل و مدیرعامل منابع آب ایراندر پایین دست سد گیوی کلید خورد.

در این مراسم که با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل، استاندار اردبیل، مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران، مدیران بانکهای سپه و کشاورزی، مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اردبیل، امام جمعه و فرماندار شهرستان کوثر و تعدادی از مسئولین و مردم منطقه در پایین دست سد گیوی برگزار شد، عملیات اجرایی احداث پایاب سد گیوی رسما کلید خورد.

نماینده مجری طرح سد گیوی در این برنامه گفت: محدوده شبکه آبیاری و زهکشی گیوی در پایین دست سد گیوی، در 70 کیلومتری مرکز استان اردبیل و در شهرستان کوثرواقع شده است. طراحی اولیه و بازنگری آن بر اساس مبانی جدید علمی توسط شرکت مهندسی مشاور مهاب قدس انجام گردیده است .

مهندس عباس رضوانی تصریح کرد: با بکارگیری الگوی کشت بهینه حدود 6500 هکتار از اراضی کشاورزی تحت پوشش شبکه مدرن آبیاری قرار میگیرد که سه هزار و 72 هکتار آن شبکه اصلی(سطح زیرکشت اراضی باغی 1229 هکتار و سطح زیر کشت اراضی زراعی 1843 هکتار) و حدود 3400 هکتار آن جهت توسعه باغات دیم (با آبیاری کمتر) می­باشد .

وی اظهار داشت: سامانه انتقال آب به طول 7600 متر و به قطر 1600 تا 2000 میلی­متر و ظرفیت طراحی آن حدود 5 . 2 متر مکعب بر ثانیه خواهد بود . این سامانه در ابتدای مسیر از تونلی بطول 1400 متر عبور خواهد کرد .

مهندس رضوانی عنوان کرد: مجموع طول لوله گذاری خط انتقال و فقط شبکه اصلی این پروژه حدود 68 کیلومتر می­باشد که دامنه قطر آن از 160 تا 2000 میلیمتر خواهد بود . حدود 24 کیلومتر لوله­ها از جنس فولادی ، 24 کیلومتر از جنس جی آر پی ، و 20 کیلومتر لوله­ها پلی اتیلن می­باشد .

نماینده مجری طرح سد گیوی افزود: اجرای این طرح با مدیریت شرکت آب منطقه­ ای اردبیل، نظارت شرکت مهندسین و پیمانکاری شرکت سازآب کیان پاد می­باشد .

وی تاکید کرد: طراحی شبکه فرعی و توسعه باغات دیم نیز توسط شرکت آب منطقه­ای انجام و کلیه گزارشات و آلبوم نقشه­ها جهت بررسی بیشتر و برنامه­ریزی اجرا به سازمان جهاد کشاورزی استان ارائه شده است .

مهندس رضوانی در پایان گفت: محصولات کشت شده در پایاب شبکه سد گیوی عمدتاً از نوع گندم، جو، کلزا، لوبیا، شبدر بهاره، یونجه، ذرت علوفه­ای، انگور، به، سیب، گلابی، گیلاس و آلبالو، آلو، گردو و بادام خواهد بود .

# هرهفته_الف_ب_ایران

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای اردبیل

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای اردبیل

    شركت آب منطقه‌ای اردبیل یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات