استاندار مرکزی: سند سازگاری با کم آبی در استان مرکزی اجرایی...

استاندار مرکزی: سند سازگاری با کم آبی در استان مرکزی اجرایی...

استاندار مرکزی در نشست شورای حفاظت از منابع آب استان گفت: تدوین سند سازگاری با کم آبی این استان مصوب و در دستور کار قرار گرفته و به زودی به تایید وزارت نیرو می‌رسد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای مرکزی به نقل از پایگاه خبری استانداری استان مرکزی، سید " علی آقازاده" افزود: فرمانداران و دستگاه‌های اجرایی این استان مکلف هستند در راستای برنامه‌های این سند، برنامه‌ریزی داشته باشند .

وی بیان کرد: بر اساس این سند باید از ذخایر آبی موجود در استان مرکزی نهایت بهره‌گیری را کرد و به بحث فرهنگ مصرف آب توجه ویژه شود .

استاندار مرکزی ادامه داد: در بحث کشاورزی روش‌های نوین آبیاری باید مورد توجه جدی باشد و حمایت‌های لازم در این راستا از کشاورزان صورت گیرد .

آقازاده تصریح کرد: در راستای مقابله با آلودگی چاه‌های آب استان مرکزی نیز همه دستگاه‌ها باید دست به دست یکدیگر دهند تا کیفیت آب شرب و کشاورزی روز به روز افزایش یابد .

وی عنوان کرد: بر اساس گزارش شرکت آب منطقه‌ای مرکزی، میزان بارش‌های امسال این استان نسبت به مدت مشابه قبل و دراز مدت عقب‌تر است و به نظر می‌رسد با این وضعیت مشکلاتی در خصوص مصرف آب شرب، کشاورزی و صنعتی در سال آینده ایجاد شود که باید اقدام‌های پیشگیرانه مورد توجه قرار گیرد .

معاون عمرانی استانداری مرکزی در این نشست گفت: کیفیت چاه‌های آب اراک به دلیل استفاده از شبکه فاضلاب با روند رو به بهبود همراه است .

مهدی زندیه وکیلی افزود: کیفیت خروجی آب فاضلاب استان مرکزی برای بخش‌های مورد استفاده در حد استاندارد است .

وی بیان کرد: در طول سال‌های گذشته بخشی از چاه‌های اراک به نیترات آلوده شده بود اما اقدام‌های خوبی برای کیفیت آب این چاه‌ها صورت گرفته و امید است روز به روز افزایش بیشتری یابد .

لینک اصل خبر در سایت شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران

  منبع خبر

  شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران

  شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران

  شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران یک شرکت در شهر تهران می باشد

   نظرات