فراخوان اولین همایش ملی تنوع زیستی/ رویکردهای نوین در حفاظت از تنوع زیستی بررسی می‌شود

فراخوان اولین همایش ملی تنوع زیستی/ رویکردهای نوین در حفاظت از تنوع زیستی بررسی می‌شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست ، محمد مدادی دبیر علمی اولین همایش ملی تنوع زیستی در این باره گفت: همایش در چهار رویکرد اصلی شناخت و معرفی تنوع زیستی کشور و مطالعات بنیادین آن، حفاظت در سطوح سه گانه بهره برداری پایدار از تنوع زیستی، و آموزش و جریان سازی در سطوح مختلف جامعه برگزار و در بیش از ده محور بر اساس ضرورت علمی و اجرایی موجود نسبت به پذیرش مقالات اقدام خواهد کرد.

وی رویکردهای نوین در حفاظت، مدیریت گونه ها و جمعیت ها، ابعاد حقوقی و بین المللی تنوع زیستی، اثرات تغییرات اقلیم بر تنوع زیستی، کشاورزی پایدار، دانش بومی و مشارکت آگاهانه در حفظ تنوع زیستی را از محورهای مهم این همایش نام برد.

وی افزود این همایش به مناسبت روز جهانی تنوع زیستی در خرداد ماه  با همکاری و مشارکت مراجع علمی و اجرایی مرتبط از جمله پژوهشکده محیط زیست و توسعه پایدار، دبیرخانه مرجع ملی کنوانسیون تنوع زیستی برگزار خواهد شد. محققان و متخصصان تا پایان اسفند ماه فرصت ارسال مقاله از طریق پایگاه اینترنتی همایش به آدرس biodiversitycongress.ir خواهند داشت.

وی همچنین با اشاره به تجربیات ارزشمندی که کارشناسان سازمان در سطح کشور در موضوع تنوع زیستی دارندگفت: برای تشویق کارشناسان سازمان به منظور مستند سازی تجربیات علمی و عملی خود امتیازات ویژه آموزشی برای آنان در صورت پذیرش مقالاتشان منظور خواهد شد.

لینک اصل خبر در سایت سازمان حفاظت محیط زیست

    منبع خبر

    سازمان حفاظت محیط زیست

    سازمان حفاظت محیط زیست یک سازمان دولتی در شهر تهران می باشد

      نظرات