سنگفرش پشت بازار امیر تکمیل شد

سنگفرش پشت بازار امیر تکمیل شد

به گزارش شهریار، علی مدبر ضمن اعلام خبر فوق افزود: به منظور تکمیل سنگفرش بازار تاریخی تبریز، طی ماههای اخیر عملیات سنگفرش پشت بازار امیر را به همراه باشماقچی بازار آغاز کرده و با کار شبانه روزی عوامل عمرانی منطقه ۸، سنگفرش باشماقچی بازار  را طی هفته گذشته و سنگفرش پشت بازار امیر را روز گذشته به اتمام رساندیم.

شهردار منطقه ۸ در ادامه گفت: در راستای ساماندهی پشت بازار امیر، پیش از این شهرداری منطقه هشت اقدام به جداره سازی این بازار تاریخی کرده بود که با سنگفرش نمودن پشت بازار امیر، بر زیبایی های این بازار تاریخی افزوده شد.

او افزود: متاسفانه در گذشته، کف‌سازی اکثر معابر بازار تبریز با آسفالت انجام شده است که این نوع کف سازی موجب انتقال رطوبت کف به ستونها، طاقها و آسیب زدن بر بافت آجری بازار می‌شد و هیچ همخوانی با ارزش تاریخی این مجموعه عظیم نداشت.

مدبر در ادامه به جنس سنگ های استفاده شده در کف سازی پشت بازار امیر اشاره و اظهار کرد: در کف سازی این بازار از سنگ اسپراخون استفاده شده است که با توجه به بومی بودن این نوع سنگ، دارای مقاومت بالایی در برابر سرما و گرما داشته و همخوانی خوبی با بافت تاریخی بازار دارد.


لینک اصل خبر در سایت شهرداری تبریز

  منبع خبر

  شهرداری تبریز

  شهرداری تبریز

  شهرداری تبریز یک شهرداری در شهر تبریز می باشد

   نظرات