مشهد شهر دوستدار آب شناخته شد

مشهد شهر دوستدار آب شناخته شد

مشهد شهر دوستدار آب شناخته شد

اولین جلسه " مشهد شهر دوستدار آب " با حضور نمایندگانی از کمیسیون ملی یونسکو، مدیرعامل آبفای مشهد و مدیرکل دفتر آمار، پژوهش و مطالعات راهبردی شهرداری مشهد در محل اتاق جلسات دفتر پژوهش شهرداری مشهد برگزار شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، این جلسه با حضور حسین اسماعیلیان، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب مشهد، امیر روشن‌بخش، معاون ارتباطات و امور مشارکت‌های کمیسیون ملی یونسکو برگزار شد، محمد مهدی کریمی مدیرکل دفتر آمار، پژوهش و مطالعات راهبردی شهرداری مشهد با همراهی مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب مشهد عملکرد شهر مشهد را در حوزه شهر دوستدار آب و با توجه به استاندارهای مدنظر کمیسیون ملی یونسکو ایران ارائه کردند که گزارش مزبور از سوی معاون ارتباطات و امور مشارکت‌های کمیسیون ملی یونسکو ضمن ارائه چیستی شهرهای دوستدار آب به بررسی عملکرد شهری مشهد پرداخت.
بنابراین گزارش نمایندگان کمیسیون ملی یونسکو گزارش آبفا و شهرداری مشهد در حوزه آب را تائید و تاکید شد که مشهد می‌تواند به‌عنوان شهر دوستدار آب پلاک مخصوص شهر دوستدار آب را دریافت نماید.
این گزارش همچنین می افزاید: در این جلسه مقرر شد همایش "مشهد شهر دوستدار آب" مصادف با روز ملی آب با حضور کارشناسان و فعالان زیست محیطی حوزه آب با همکاری شهرداری مشهد و دانشگاه فردوسی برگزارش شود که با موافقت حاضران این نشست معین شد تا ساختار این کنفرانس توسط کمیسیون ملی یونسکو ایران در اختیار شهرداری مشهد قرار گیرد.
بنا بر این گزارش طبق موافقیت اعضاء حاضر در جلسه، به‌منظور الحاق مشهد به‌عنوان شهر دوستدار آب کمیته مشترکی در این زمینه ‌مابین شهرداری مشهد، شرکت آب و فاضلاب مشهد و اداره کل آموزش‌وپرورش خراسان رضوی تشکیل شود.
در این جلسه با موافقت اعضا مقرر شد تا در مدت یک ماه مستندات لازم و اقدامات اجرایی نهادهای دولتی، خصوصی و مردمی مشهد در حوزه آب جهت دریافت نشان مشهد جمع‌آوری و تحت کتابچه‌ای در موعد اهدای نشان شهر دوستدار آب که مقارن با برگزاری کنفرانس ملی است، رونمایی شود.
گفتنی است؛ که همایش مشهد شهر دوستدار آب با حضور میهمانان داخلی و خارجی در روزهای ۱۳ و ۱۴ اسفندماه سال جاری در هتل پردیسان شهر مشهد برگزار خواهد شد.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری مشهد

  منبع خبر

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد یک شهرداری در شهر مشهد می باشد

   نظرات