تحول و پیشرفت شهر،در گرو تعاملات بین شهرداری و اداره کل راه و شهرسازی

شهردار کرمان عنوان کرد:

تحول و پیشرفت شهر،در گرو تعاملات بین شهرداری و اداره کل راه و شهرسازی

شهردار کرمان تحول و پیشرفت شهر را در گرو داشتن تعاملات سازنده بین دو نهاد شهرداری و اداره کل راه و شهرسازی عنوان کرد.

سید مهران عالم زاده در نشستی که با حضور معاونان و جمعی از مدیران شهرداری با مدیر کل راه و شهر سازی استان کرمان برگزار شد،با تاکید بر ضرورت تعامل و همراهی بیشتر مجموعه راه و شهرسازی با شهرداری،افزود:شهرداری به عنوان یک نهاد خدمات رسان،متعهد به همکاری با دستگاه های مختلف است.

وی با اشاره به اینکه دو نهاد شهرداری و راه و شهرسازی دارای وجه اشتراک زیادی در زمینه های خدمت رسانی،عمران و آبادانی شهر دارند،تصریح کرد:دستیابی به توسعه و آبادانی،در گرو ارتباط تنگاتنگ بین دو حوزه شهرداری و راه و شهرسازی است و با رویکرد توسعه محور در تصمیمات شهری می توانیم به این مهم دست یابیم.

وی در ادامه با اشاره به ضرورت واگذاری زمین هایی با کاربری عمومی در نقاط مختلف شهر ،گفت:داشتن ارتباطات دو سویه در جهت پیشبرد امور شهری نقش بسزایی در رفع مسایل و مشکلات دارد.

وی پیگیری مباحث مربوط به بازآفرینی شهری،تغییر کاربری زمین ها و اراضی دارای اختلاف نظر،بافت فرسوده و مسایل حوزه مسکن مهر را از موارد مشترک بین این دو نهاد دانست و افزود:رفع نیازهای شهری در سایه همراهی دستگاه های متولی امر ساخت و ساز محقق می شود به همین منظور همدلی مدیران شهری می تواند در بهبود و ارتقائ کیفیت خدمات تاثیر گذار باشد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان کرمان نیز در این نشست ضمن قدردانی از زحمات مجموعه مدیریت شهری،گفت:امیدواریم بتوانیم بیش از گذشته،همکاری خوبی با شهرداری در زمینه های مختلف داشته باشیم و با اتخاذ تصمیمات خوب و سازنده،در جهت حل مشکلات شهری گام های خوبی برداریم.

حاجی زاده با تاکید بر همراهی این اداره کل در اجرای برنامه های شهری مرتبط با این اداره کل،قول مساعد داد که با تمام ظرفیت و امکانات موجود در جهت رشد و پیشرفت شهری تلاش کنیم و بتوانیم در زمینه خدمات رسانی،توسعه و آبادانی شهر،گام های موثرتری برداریم.

وی افزود:اداره کل راه و شهرسازی آمادگی هر گونه همکاری با شهرداری کرمان برای توسعه،عمران و آبادانی شهر به خصوص در زمینه بازآفرینی شهری را دارد تا زمینه رفاه و آسایش شهروندان و رفع مشکلات آنها فراهم شود.

گفتنی است در این نشست که با حضور معاونان و جمعی از مدیران شهرداری کرمان به منظور تبریک پذیرش مسولیت خطیر حوزه راه و شهرسازی استان از جانب مدیر کل این حوزه برگزار شده بود، مسایل و موارد مختلف مشترک دو نهاد شهرداری و اداره کل راه و شهرسازی مطرح و بررسی شد.

مریم ایرانمنش

لینک اصل خبر در سایت شهرداری کرمان

  منبع خبر

  شهرداری کرمان

  شهرداری کرمان

  شهرداری کرمان یک شهرداری در شهر کرمان می باشد

   نظرات