نشست اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به مشترکین در جهت برق‌رسانی به...

با حضور مدیران عامل شرکت توزیع نیروی برق ، آب منطقه‌ای و رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان نشست اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به مشترکین دارای چاههای مجاز کشاورزی در راستای طرح برق‌رسانی به چاه‌های کشاورزی استان در محل شرکت توزیع نیروی برق برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای زنجان، معاون برنامه‌ریزی و مهندسی شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان در این نشست مشترک با بیان اینکه بر اساس برنامه 3 ساله توانیر مقرر گردیده 75000 حلقه چاه کشاورزی در کشور برق‌دار شوند افزود: بر اساس آمار پایان سه ماهه سوم امسال از 9010 حلقه چاه موجود در استان، 6513 حلقه چاه برق‌دار هستند که این تعداد چاه برق‌دار 587584 کیلووات‌ساعت برق 9 ماهه سال98 استفاده کرده اند .

داود دولتیاری، تامین برق چاه‌های کشاورزی از محل ماده 12 قانون رفع موانع تولید را براساس لیست شرکت بهینه سازی اعلام کرد و گفت: هزینه های احداث خطوط 20 کیلوولت اصلی به عهده سرمایه‌گذار(شرکت توزیع نیروی برق) و هزینه‌های احداث پست، لوازم اندازه گیری و پرداخت حق انشعاب به عهده متقاضیان می‌باشد .

در ادامه مهندس رضاپور، مدیرعامل شرکت آب منطقه ای زنجان گفت: ۱۲ هزار حلقه چاه کشاورزی در این استان با دبی حدود ۷۰۰ میلیون متر مکعب آب، حفر شده و کشاورزان در حال بهره برداری از این چاهها می باشند.

رضاپور، اظهار کرد: با توجه به بحران منابع آب زیرزمینی و ممنوعه شدن دشت ها و اجرای طرح حفاظت و تقویت منابع آب زیرزمینی و با توجه به وابستگی اقتصاد و معیشت مردم به بخش کشاورزی ،اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی از کوچ جمعیت در این مناطق جلوگیری خواهد کرد.

در ادامه جلسه، مقرر گردید لیست نهایی 108 حلقه چاه (سهمیه سال 1398)، با هماهنگی سازمان جهاد کشاورزی و شرکت آب منطقه ای  با کنترل پروانه بهره برداری معتبر مشخص و جهت اقدام آماده گردد و در هر شهرستان، کارگروهی متشکل از مدیران امورمنابع آب، جهادکشاورزی و توزیع برق تشکیل و در خصوص تامین برق سهم هر شهرستان از 108 حلقه چاه سهمیه سال 1398 با قید فوریت هماهنگی و اعلام نتیجه فرمایند.

و نیز لیست کلی چاهها (1561 حلقه چاه) به شرکت آب منطقه ای و سازمان جهاد کشاورزی ارسال و هر کدام از ادارات در خصوص مجاز بودن برق رسانی، کنترل مالکیت، صحت اطلاعات و مشخصات و شناسایی چاهها اعلام نظر فرمایند.

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای زنجان

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای زنجان

    شركت آب منطقه‌ای زنجان یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات