وزیر نیرو فردا به خراسان‌شمالی سفر می‌کند

وزیر نیرو فردا به خراسان‌شمالی سفر می‌کند

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، پروژه‌های آماده افتتاح در این سفر شامل بهره‌برداری از پست 400 کیلوولت بجنورد، خط 400 کیلوولت تغذیه پست بجنورد- اسفراین، تصفیه‌خانه فاضلاب آشخانه و بهره‌برداری از شبکه و انشعابات فاضلاب شهرک گلستان در شهرستان بجنورد است.
بنا بر این گزارش، با بهره‌برداری از پست 400 کیلوولت با ظرفیت 1200 مگاولت آمپر و خط 400 کیلوولت تک‌مداره به طول 57 کیلومتر با هزینه‌ای بالغ‌بر 125 میلیارد تومان اعتبار، تلفات شبکه کاهش یافته، امکان تغذیه فوق سنگین جدید و بهبود وضعیت ولتاژ منطقه فراهم شده و علاوه بر تامین برق مطمئن شهرستان بجنورد و ایجاد زیرساخت‌های لازم برای سرمایه‌گذاری، افزایش قابلیت اطمینان شبکه استان خراسان شمالی محقق خواهد شد.
همچنین با بهره‌برداری از فاز اول تصفیه‌خانه فاضلاب آشخانه با ظرفیت 5540 مترمکعب در شبانه‌روز با 71 میلیارد تومان اعتبار در مانه و سملقان، 50 هزار و 666 نفر جمعیت در افق طرح تحت پوشش قرار خواهند گرفت، سطح بهداشت عمومی ارتقا یافته و علاوه بر جلوگیری از آلودگی آب‌های زیرزمینی، از پساب تصفیه‌شده در بخش صنعت و کشاورزی استفاده مجدد خواهد شد.
برای اجرای شبکه و انشعابات فاضلاب شهرک گلستان نیز 20 میلیارد تومان اعتبار صرف شده که دارای شبکه جمع‌آوری فاضلاب به‌طول 25 کیلومتر با اقطار 200 تا 500 میلی‌متر و اجرای خط انتقال فاضلاب به‌طول 5.5 کیلومتر به قطر600 میلی‌متر به تعداد انشعاب 6000 مشترک است.
بهره‌برداری از این پروژه، بالارفتن سطح بهداشت عمومی، جلوگیری از آلودگی آب‌های زیرزمینی و امکان استفاده مجدد پساب در بخش صنعت و کشاورزی را فراهم می‌کند.
لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

  منبع خبر

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

   نظرات