دستور شهردار شیراز به مدیران شهری در خصوص پیشگیری از شیوع کرونا

دستور شهردار شیراز به مدیران شهری در خصوص پیشگیری از شیوع کرونا


شهردار شیراز در این جلسه بر آمادگی مجموعه مدیریت شهری در خصوص افزایش ایمنی و سلامت شهروندان با همکاری دستگاه های ذی ربط همچون علوم پزشکی تاکید کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، مهندس اسکندرپور با اشاره به ضد عفونی کردن مترو در پنجشنبه اول اسفندماه گفت: امور مرتبط با گندزدایی و ضد عفونی اتوبوس ها، مترو و تاکسی با هماهنگی نماینده دانشگاه علوم پزشکی و توسط افراد دارای صلاحیت به صورت دوره ای و تا پایان شیوع بیماری انجام شود.
وی اضافه کرد: سازمان مدیریت پسماند به دلیل ارتباط مستقیم کارکنان با پسماندها و زباله های مختلف از مهمترین حوزه هایی است که باید به پیشگری از بیماری در آن توجه شود در این راستا سازمان پسماند باید علاوه بر اقدامات پیشگیرانه معمول نسبت به تهیه لباس و ادوات مخصوص جهت پرسنل مرتبط با جمع آوری زباله عفونی اقدام کند.
شهردار شیراز با اشاره به لزوم توجه هر چه بیشتر به نظافت سرویس های بهداشتی عمومی گفت: امور مربوط به نظافت و ضدعفونی کردن سرویس های بهداشتی عمومی در پارکها  توسط سازمان سیما، منظر و در سطح معابر توسط سازمان پسماند باید به صورت دوره ای انجام و به سلامت شهروندان توجه ویژه شود.
مهندس اسکندرپور جمع آوری افراد بی خانمان را یکی دیگر از اقدامات ضروری برای افزایش بهداشت عمومی سطح شهر دانست و افزود: تاکنون اقدامات خوبی در راستای جمع آوری افراد بی خانمان و معتادان متجاهر شده است و با توجه به شرایط کنونی اداره آسیب دیدگان اجتماعی باید به صورت دائم نسبت به جمع آوری افراد بی خانمان در سطح شهر خصوصا در پایانه ها اقدام کند.
وی بر ضرورت همکاری دانشگاه علوم پزشکی با شهرداری به منظور فرهنگسازی و تبلیغات سطح شهر در خصوص پیشگیری از بیماری کرونا تاکید کرد و گفت: اطلاع رسانی و آموزش در خصوص پیشگیری و مواجهه با این بیماری به صورت بنر، پوستر، استند و ... توسط معاونت برنامه ریزی و سازمان فرهنگی با هماهنگی دانشگاه علوم پزشکی انجام شود.
شهردار شیراز خاطرنشان کرد: به کلیه مدیران ابلاغ شده است که برای پرسنلی که به هر نحوی احساس بیماری دارند تا زمان بهبود کامل مرخصی لحاظ شود و در صورت لزوم به صورت دورکاری امور پیگیری شود تا هرگونه آلودگی احتمالی از پرسنل و مردم جلوگیری گردد.
مهندس اسکندرپور ضمن تاکید به مدیران شهری برای انجام صحیح و به موقع امور مرتبط با پیشگیری از بیماری کرونا گفت: این اقدامات در راستای افزایش تاب آوری شهر برای مقابله با ویروس کرونا است و نباید فضای ترس از بیماری و التهاب در شهر حاکم شود.
لینک اصل خبر در سایت شهرداری شیراز

    منبع خبر

    شهرداری شیراز

    شهرداری شیراز یک شهرداری در شهر شیراز می باشد

      نظرات