ضد عفونی اماکن عمومی و پر تردد در شهر توسط آتش‌نشانان/آتش نشانی رشت

ضد عفونی اماکن عمومی و پر تردد در شهر توسط آتش‌نشانان/آتش نشانی رشت


125 رشت به گزارش روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی رشت، بابک رمضانی رییس سازمان آتش نشانی رشت اعلام کرد: به همت آتش‌نشانان و جهت پیشگیری از شیوع بیماری نو ظهور کرونا ویروس، هر شب تمامی مکان های عمومی که در دستور کار این سازمان قرار گرفته اعم از نیمکت های عمومی؛ ایستگاههای اتوبوس، عابر بانک ها و... بوسیله دستگاه Aft با محتویات یک لیتر مواد شوینده یک لیتر الکل و 10 الی 15 لیتر آب سرد که طبق دستورالعمل مرکز بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان بوده، پاکسازی می شوند .

وی ضمن تاکید بر اینکه خبری از ادورانت نیست ادامه داد :

ادورانت چیست که در اخباری #دروغ گفته شده توسط آتش‌نشانان در شهر انتشار می یابد؟؟

گاز طبیعی ماده ای بی رنگ و بی بو است که در صورت نشت بسیار خطرآفرین است. بنابراین با افزودن مواد شیمیایی خاصی به نام ادورانت آن را بودار می کنند تا در صورت نشت به راحتی بتوان آن را تشخیص داد .

رمضانی ضمن تاکید بر اینکه از شب گذشته خبری کذب و دروغ که هم زمان در چهار شهر و استان همچون تهران،گیلان، اصفهان و بندر عباس نیز منتشر شد که به نقل از یک آتش نشان عنوان گردید؛ تحت عنوان اینکه تیم آتش‌نشانان مشغول سم پاشی فضا با ادورانت هستند و اینکه در خانه بمانید و آب بسیار بنوشید، افزود: طبق دستورالعمل اعلام شده هر کدام از بخشهای شهرداری مسوولیت پاکسازی و ضد عفونی بخشهای مختلف از مکان های عمومی را دارند که به شهروندان عزیز با جدیت اعلام می شود خبری از ادورانت یا هر گونه سمپاشی مواد شیمیایی مخرب و خطر ناک نیست و نگران نباشند .

در پایان این مسوول آتش‌نشانی تاکید داشت: آتش‌نشانان هر شب از ساعت 11 شب نسبت به ضد عفونی و پاکسازی سطوح محوله اقدام خواهند نمود و ترکیبات آن همانطور که عنوان گردید خواهد بود.


لینک اصل خبر در سایت شهرداری رشت

    منبع خبر

    شهرداری رشت

    شهرداری رشت یک شهرداری در شهر رشت می باشد

      نظرات