پیام شهردار و رئیس شورای اسلامی شهر شیراز در خصوص مقابله با ویروس کرونا

پیام شهردار و رئیس شورای اسلامی شهر شیراز در خصوص مقابله با ویروس کرونا


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، در متن پیام مشترک حیدر اسکندرپور و عبدالرزاق موسوی آمده است:
همشهریان عزیز
امروز دنیا با موضوع جدی و پیچیده‌ای روبرو شده؛ ویروس جدید کرونا.
هفته‌های پیش اثرات این ویروس را فقط در اخبار و در آسیای دور می‌دیدیم اما امروز بخش عمده‌ای از دنیا و همین‌طور ایران عزیزمان نیز درگیر این ویروس خطرناک شده است.
بله این‌یک مسئله جدی و مهم است.
اما نباید بگذاریم ترس از آن ما را شکست دهد.
باید در کنار هم،مقاومت کنیم و این ویروس را شکست بدیم‌؛ ما #همه_در_کنار_هم.
اگر این روزها به اجبار نمی توانیم دست های گرم همدیگر را مهربانانه بفشاریم، ولی می‌توانیم با حرف هایمان، با نگاهمان و با عمق احساس‌مان همدیگر را ‎نوازش کنیم و با هم مهربان‌تر باشیم.
کاش این روزها ما و شما شهروندان فهیم شیرازی در کنار همه گلایه ها و دلخوری ها تلاش شبانه روزی پزشکان و پرستاران شهر را نیز ببینیم. آنها که بعد از خدا روزنه امیدمان هستند و نقش فرشته های شهر را در این روزهای سخت بازی می کنند.آنها که برادرانه و خواهرانه کنار ما و شما ایستاده اند و در خط اول مبارزه با ویروس کرونا از شهروندان دفاع می کنند.اعتماد و اعتقادمان را نثارشان می کنیم و با تمام قدرت همراهشان هستیم.
شهرداری شیراز چند روزی است به دنبال خبر انتشار این ویروس در کشور عزیزمان، تمامی وسایل نقلیه عمومی را روزانه ضدعفونی می‌کند؛ اما با تصمیم جدی مدیریت شهری، بصورت مستمر، پایانه‌های اتوبوس‌های بین‌شهری، فرودگاه و ایستگاه قطار، پارک‌ها، صندلی‌های شهری و هر جایی که بتوانیم را نیز ضدعفونی خواهیم کرد.
این یک مسئله ملی است؛ همچنین برای شهر ما. تک‌تک شهروندان عزیزان ما هستند.
اما، ما با کمک شما می‌توانیم از پخش شدن هر چه بیشتر این ویروس جلوگیری کنیم؛ برای همین از همه‌ی عزیزان می‌خواهیم که نکات بهداشتی را که مراجع متخصص پزشکی به آن تاکید می‌کنند رعایت کنند. در این زمینه هم با امکانات موجود سعی می‌کنیم این نکات را در سطح شهر به شهروندان ارائه دهیم.
از فردا در نقاط معینی که اعلام خواهد شد، اقلام پیشگیری را در حد توانمان در اختیار شهروندان قرار خواهیم داد.
از سوی دیگر می خواهیم شما هم در این بسیج ملی سهیم باشید و هرگونه نکته و پیشنهادی در این مورد به نظرتان می‌رسد را با شماره ۱۳۷ با ما در میان بگذارید تا خدمتگزاران بهتری برای ارائه راهکارهای پیشگیرانه و خدمات شهر باشیم.
در انتها، از تمامی عوامل دستگاههای بهداشتی ،درمانی و اجرایی و کلیه همکاران خودمان در مجموعه بزرگ شهرداری شیراز تشکر و قدردانی می‌کنیم.
این اطمینان را به شما می‌دهیم که ما، فرزندانتان در  شهرداری و شورای شهر شیراز ، تمام تلاشمان را برای جلوگیری از انتشار این ویروس خواهیم کرد.
ما، همه ما، #همه_در_کنار _هم، با همدلی و از همه مهتر، حفظ اصول بهداشتی، این فراز را پشت سر می گذاریم.
ما روزهای سخت کم ندیده ایم، اما همه آن ها، برگی از تاریخ است.
ما، از این راه دشوار، می گذریم. رمز عبورمان  «امید» است. زمستان تمام می شود و این روزها خاطره، هر چند تلخ. تمام می شود چون شما هستید.
مرا هزار امید است و هر هزار تویی
خدمتگزاران شما در شهرداری و شورای اسلامی شهر شیراز
حیدر اسکندرپور  شهردار شیراز
عبدالرزاق موسوی رییس شورای اسلامی شهر شیراز

لینک اصل خبر در سایت شهرداری شیراز

    منبع خبر

    شهرداری شیراز

    شهرداری شیراز یک شهرداری در شهر شیراز می باشد

      نظرات