مدیریت واحد و همدلی مسئولان اجرائی استان، عامل موفقیت طرح ساماندهی ...

مدیریت واحد و همدلی مسئولان اجرائی استان، عامل موفقیت طرح ساماندهی ...

مدیریت واحد و همدلی مسئولان اجرائی استان، عامل موفقیت طرح ساماندهی کشف رود

معاون خدمات شهری شهرداری مشهد در حاشیه آیین افتتاح فاز یک تصفیه خانه چرمشهر که امروز به بهره برداری رسید، گفت: با توجه به دستور استاندار محترم خراسان رضوی مبنی بر تفویض ساماندهی ۸۱ کیلومتر از رودخانه کشف رود ، حدفاصل محدوده غربی محدوده استحفاظی شهر مشهد تا ۵ کیلومتر بعد از چرم شهر اقدامات اجرایی از تاریخ ۲۰ آبان ۹۸ به شهرداری مشهد سپرده شد و با همکاری ادارات و سازمان های ذیربط اجرای این عملیات آغاز شد.
️به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، مهدی یعقوبی با عنوان این مطلب افزود: فاز یک تصفیه خانه چرمشهر که توسط شرکت شهرک های صنعتی و با حمایت و پیگیری های شهرداری مشهد افتتاح شد، ظرفیت ۳۰۰۰ متر مکعب در شبانه روز را دارا است.
️وی اضافه کرد: فاز دو این تصفیه‌خانه هم اکنون دارای ۷۳ درصد پیشرفت فیزیکی است که با برنامه ریزی های صورت گرفته در ابتدای سال آتی به بهره‌برداری کامل خواهد رسید.
️وی افزود: با عنایت به اهتمام فرماندهی ساماندهی کشف رود در شهرداری مشهد برنامه ریزی ها به گونه ای صورت پذیرفت که با جدیت بحث احداث تصفیه خانه ها به منظور جلوگیری از ورود فاضلاب به کشف رود عملیاتی خواهد شد.
یعقوبی اظهار کرد: در همین خصوص شهرداری مشهد ضمن رصد وضعیت و کارکرد تصفیه خانه ها و اقدامات لازم برای انتخاب پیمانکار تصفیه خانه سپتاژ که یکی از مهم ترین تصفیه‌خانه‌های کشف رود است در دستور کار خود قرار داده است.
️وی تصریح کرد: در همین راستا، انتخاب مشاور و تهیه اسناد و مراحل انجام مناقصه صورت پذیرفت و پیمانکار مرتبط در ۱۷ اسفند سال جاری تعیین و متعاقباً مشغول به کار می شود.
️یعقوبی با اشاره به اینکه ظرفیت تصفیه‌خانه سپتاژ ۳۰ لیتر در ثانیه معادل سه هزار مترمکعب در شبانه روز است، گفت: همچنین شهرداری مشهد به منظور ساماندهی بستر رودخانه کشف رود و جلوگیری از آب بردگی های بستر با رعایت مسائل زیست محیطی، اقدام به انتخاب پیمانکار نموده است و هم اکنون از منطقه قازقان (احمدآباد) نزدیک چرمشهر عملیات اجرایی را آغاز نموده است.
معاون شهردار مشهد تصریح کرد: همچنین برنامه‌ریزی‌ها برای ۷۵ هکتار درختکاری در از اراضی مازاد بر بستر رودخانه کشف رود در حال انجام است.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری مشهد

  منبع خبر

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد یک شهرداری در شهر مشهد می باشد

   نظرات