بارش 82 میلیمتری برف و باران طی 34 ساعت گذشته در همدان

بارش 82 میلیمتری برف و باران طی 34 ساعت گذشته در همدان

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان همدان گفت: طی ۳۴ ساعت گذشته به طور میانگین در استان همدان 82 میلی‌متر بارش ثبت شده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای همدان، مهندس منصور ستوده ، اظهار کرد: بیشترین میزان بارندگی تجمعی در ۳۴ ساعت گذشته در ایستگاه سیاه‌دره نهاوند با ۲۳۰ میلی‌متر بوده و کمترین میزان بارش با ۳۱ میلی‌متر مربوط به گرمک رزن است.

وی با اشاره به بارش بیش از ۱۰۰ میلی‌متر در برخی از شهرهای استان، تصریح کرد: ایستگاه وسج و وراینه نهاوند با ۱۰۰ و ۱۳۶ میلی متر، پیهان ملایر ۱۱۳ میلیمتر، سرابی و خیرآباد تویسرکان به ترتیب ۱۱۰ میلیمتر و  ۱۲۸ میلیمتر، باباپیرعلی تویسرکان ۱۰۶ میلیمتر، رسول‌آباد بهار ۱۶۳ میلی‌متر و خسروآباد اسدآباد ۱۲۱ میلیمتر در ۳۴ ساعت گذشته بیشترین میزان بارش را داشته اند.

ستوده با بیان اینکه سد اکباتان ۷۵ میلیمتر بارش داشته است، افزود: در ایستگاه شهر همدان نیز ۷۱ میلیمتر بارش رخ داده است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان همدان ادامه داد: از ابتدای سال آبی تاکنون در ۲۸ ایستگاه استان همدان ۲۸۳ میلیمتر بارندگی تجمعی رخ داده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش ۱۰ درصدی و نسبت به میانگین بلندمدت افزایش ۴۸ درصدی دارد.

وی از افزایش حجم آب سداکباتان خبر داد و گفت: در حال حاضر حجم سد اکباتان ۱۶.۸ میلیون مترمکعب است که در بارش های اخیر دو میلیون مترمکعب افزایش داشته است.

ستوده با اشاره به اینکه سد کلان ملایر نیز در حال حاضر دارای ۴۶.۸ میلیون مترمکعب آب است، بیان کرد: سد سرابی تویسرکان ۷.۱ میلیون مترمکعب، سد شنجور درگزین ۲.۲ میلیون مترمکعب، شیرین‌سو ۳.۷ میلیون مترمکعب و آبشینه ۳.۷ میلیون مترمکعب آب دارد.

وی با بیان اینکه امسال 115 کیلومتر از رودخانه های استان لایروبی شده است، یادآور شد: با توجه به اینکه 115 کیلومتر از رودخانه های استان لایروبی شده است، اکثر رودخانه ها سیلاب را عبور دادند و فقط در شهرستان نهاوند به علت انسداد در دهانه پل‌ها آبگرفتگی ایجاد و به بعضی روستاها از قبیل لیلان وارد شد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان همدان اظهار کرد: شب گذشته تیمی از مدیریت بحران استان همدان به ریاست معاون هماهنگی امور عمرانی و با حضور مدیرعامل شرکت آب منطقه ای، آبفا، راهداری و مدیر کل مدیریت بحران به  شهرستان نهاوند رفته و از محل‌های حادثه خیز بازدید شد و خوشبختانه با دستگاه ها و ماشین آلات آبگرفتگی این مناطق در حال برطرف شدن می باشد.

روابط عمومی شرکت آب منطقه ای همدان

لینک اصل خبر در سایت شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران

  منبع خبر

  شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران

  شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران

  شرکت سهامی مادر تخصصی مدیریت منابع آب ایران یک شرکت در شهر تهران می باشد

   نظرات