اگر قرار باشد تمام اتکای بازآفرینی به عهده شهرداری باشد دفاتر توسعه ...

اگر قرار باشد تمام اتکای بازآفرینی به عهده شهرداری باشد دفاتر توسعه ...

اگر قرار باشد تمام اتکای بازآفرینی به عهده شهرداری باشد دفاتر توسعه نقش خود را از دست می‌دهند

مدیرعامل سازمان بازآفرینی فضاهای شهری شهرداری مشهد گفت: بهزیستی و کمیته امداد در چند ماه گذشته فعالیت و همکاری مثبتی با سازمان بازآفرینی داشته‌اند و این همیاری آنها جای تقدیر و تشکر دارد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، مجتبی شاکری روش در بازدید رییس و اعضای کمیته اجتماعی ستاد بازآفرینی شهرستان مشهد از دفتر توسعه محله طرق به همراه رئیس و اعضای کمیته اجتماعی ستاد بازآفرینی شهرستان مشهد خاطرنشان کرد: کمیته های ذیل ستاد بازآفرینی در سطح شهرستان مشهد پویایی لازم را تا پیش از این نداشتند و دستگاه ها به تنهایی با ستاد مرکزی تعامل داشتند، از طرفی دیگر دفاتر تسهیل گری ایجاد شدند تا با مردم و تمامی نهادها در ارتباط باشند و اگر این اتفاق رخ ندهد تنها به یک نهاد زیر مجموعه شهرداری تبدیل می‌شوند، اگر قرار باشد تمام اتکای فعالیت این سازمان بر عهده شهرداری باشد دیگر این دفاتر نقش اجتماعی و فرهنگی خود را از دست می‌دهند.
وی گفت: امیدواریم کمیته اجتماعی فرهنگی ستاد بازآفرینی شهرستان مشهد به یک پویایی شاخص دست یابد تا در کنار ابلاغیه‌های قانونی موجود بتوانند به نقش اجتماعی و فرهنگی خود بیشتر رسیدگی کنند.
همچنین در ادامه این بازدید عاطفه مرادی مدیر پروژه دفتر توسعه محله طرق با ارائه گزارشی از فعالیت کوتاه‌مدت این دفتر از زمان افتتاح آن، بیان کرد: از خرداد ماه فعالیت رسمی خود را با بسترسازی و ارتقای جامعه محلی، توانمندسازی اجتماعی، اقتصادی و نهادسازی دیگر فعالیت‌ها آغاز کرد و خوشبختانه تا بهمن ماه نقاط عطف و کلیدی خود را با سازمان‌های مختلف شناسایی کرد و اعتمادسازی مردمی و محلی را در دستور کار خود قرار داد.
وی افزود: محله طرق با وسعت ۱۴۰هکتار در منطقه ۷ شهرداری واقع شده که جمعیتی بالغ بر ۲۰ هزار نفر را در دل خود جای داده است و بدون شک این سرمایه انسانی موجود در این بخش از شهر مشهد می‌تواند به افزایش ارزش‌های دفتر و همچنین محله کمک کند.
مدیر پروژه دفتر توسعه محله طرق با اشاره به اینکه ۴۵ مورد نیاز در محله طرق اولویت بندی شده است، گفت: تامین نیازهای اساسی من جمله نوسازی محله و ارتقا سطح کیفی زندگی ساکنین از جمله این نیازها است، بر همین اساس به دنبال این هستیم تا یک جامعه محلی را به سمت ثبت یک سمن هدایت کنیم تا ما تنها به عنوان حامی در کنار ساکنین محل که خود هدایت کنندگان اصلی محل‌شان هستند حضور داشته باشیم.
وی افزود: بیشترین همکاری با دفتر توسعه محله طرق را اداره اتباع داشته است چراکه وجود اتباع افغانستانی در این محله موجب شده است تا ساماندهی بیشتری در این زمینه صورت گیرد.
مرادی خاطرنشان کرد: اجرای پروژه های خُرد استقبال از بهار، بازگشایی محور رجایی، مرمت ایوان طرق، احداث پلی کلینیک، احداث پروژه های آموزشی ویژه اتباع و ساکنین محل به کمک خیرین و اداره اتباع و مهاجرین، راه اندازی بازارچه‌های محلی و حمایت از کسب و کارهای مختلف من جمله تاسیس کارگاه پرورش قارچ تنها بخشی از فعالیت‌های دفتر توسعه محله طرق در مدت فعالیتش از خردادماه جاری است.
وی تاکید کرد: افرایش ۵۰ درصدی حضور زنان در برنامه‌ها و اتفاقات شهری، اشتغال زایی بیش از ۵۰ نفر از زنان در کسب و کار خانگی، ارتباط موثر با نهادها و بازخورد مثبت در محله، جذب پروژه‌های مختلف از سوی شهرداری با اعتباری بالغ بر ۱ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان برای اجرایی شدن پروژه‌های مختلف در این محله، برگزاری جشنواره غذا و جشن یک هزار نفری شب یلدا با حضور چشمگیر ساکنین و تسهیل‌گران محلی از جمله برنامه‌ها و اقدامات دیگری بوده که با افتخار به ثبت رسیده است.
مدیر پروژه دفتر توسعه محله طرق خاطرنشان کرد: حضور اتباع و مهاجرین در محله طرق مهمترین آسیب در این محله است که باید با حفظ تعامل با آنها به آن رسیدگی کرد، حضور اورژانس اجتماعی و ساماندهی مشکلات و معضلات در محله طرق یکی دیگر از اتفاقات خوب صورت گرفته در این محله است که با همیاری سازمان بهزیستی صورت گرفته است.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری مشهد

  منبع خبر

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد یک شهرداری در شهر مشهد می باشد

   نظرات