برخورد قانونی با عرضه کنندگان و فروشندگان  گونه های جانوری و گیاهی در استان فارس

برخورد قانونی با عرضه کنندگان و فروشندگان  گونه های جانوری و گیاهی در استان فارس

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست فارس، حمید ظهرابی مدیر کل حفاظت محیط زیست فارس گفت:‌ با توجه به فرارسیدن روزهای پایانی سال متاسفانه عده ای از افراد فرصت طلب و سودجو در کنار فروش ماهی قرمز، اقدام به عرضه و فروش غیرمجاز گونه های جانوری از جمله سمندر لرستانی، لاک پشت، مار و برخی گونه های غیر بومی می‌کنند.

ظهرابی گفت: با توجه به ممنوعیت نگهداری و خرید و فروش حیات وحش بدون مجوز سازمان محیط زیست، در صورت مشاهده هرگونه تخلف، با  افراد خاطی بر اساس قوانین و مقررات به شدت برخورد می‌شود.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اظهار کرد: گشت و نظارت مستمر توسط ماموران اجرایی یگان حفاظت محیط زیست استان از مراکز خرید و فروش ماهی قرمز و پرنده فروشی‌ها انجام می‌شود.
وی از عموم مردم خواست: از خرید جانوران وحشی که عمهمولا گونه‌هایی درمعرض خطر انقراض هستند اجتناب کنند.
ظهرابی همچنین در خصوص گشت‌های نوروزی محیط بانان افزود: برنامه ریزی های لازم انجام شده است تا محیط بانان به صورت شبانه روزی در طول ایام نوروز در مناطق استان حضور یابند و در راستای حفاظت از طبیعت و انفال الهی اقدام لازم را به عمل آورند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بر حفظ امنیت و آرامش حیات وحش در بازدید از مناطق طبیعی تاکید و از شهروندان درخواست نکرد، در صورت مشاهده هر گونه تخلفات زیست محیطی، اعم از شکار و صید غیر مجاز و یا تخریب طبیعت، مراتب را به اداره کل حفاظت محیط زیست فارس با شماره تلفن ۱۵۴۰ و یا به ماموران محترم انتظامی اطلاع دهند.


لینک اصل خبر در سایت سازمان حفاظت محیط زیست

    منبع خبر

    سازمان حفاظت محیط زیست

    سازمان حفاظت محیط زیست یک سازمان دولتی در شهر تهران می باشد

      نظرات