ویروس آنفولانزاN1H1 ده برابر کرونا مرگ داشته است

ویروس آنفولانزاN1H1 ده برابر کرونا مرگ داشته است

به گزارش اداره ارتباطات و امور بین املل شورای اسلامی شهر، کوروش محمدی، رئیس کمیسیون اجتماعی و محیط زیست شورای اسلامی شهر اصفهان در برنامه زنده رادیویی صدای شهر عنوان داشت : ویروس کرونا متاسفانه ما را غافل گیر کرده است و طی دوماه گذشته که این ویروس در کشور چین بود می توانستیم تمهیدات بهتری اندیشه کنیم.
محمدی با بیان اینکه، واحدی تخت عنوان مدیریت بحران ایجاد و جلسه اول آن همان روز تشکیل شد و دستورالعمل هایی همراستا با دستورالعمل های وزارت بهداشت صادر کردیم، اظهار داشت: تصمیم گرفته شد که تمام ایستگاه های مترو و اتوبوس و همه اماکن عمومی که محل تجمع و رفت و آمد شهروندان هست را روزانه عفونت زدایی شود، اتوبوس ها و مترو در پایان هر شیفت کاری عفونت زدایی می شود و برای پرسنل حمل و نقل شهری نیز تدابیری اندیشه شده که می توان به استفاده از ماسک دائم، شست و شو مستمر دستان و وسائل مورد استفاده اشاره کرد.
وی ادامه داد: پرسنلی در پروژه های شهرداری مشغول کاراند که تعداد زیادی از آنها کارگران هستند مباحث ایمنی مطابق با دستورالعمل پیش بینی شده کاملا برای آنها رعایت شده است، پارک ناژوان به جز محدوده جاده سلامت، از جمله آکواریوم ، باغ پرندگان و ... را فعلا تعطیل اعلام کرده ایم. در راستای کاهش تماس ها و چرخه انتقال این ویروس، تمام گردهمایی ها، جلسات شورا، مدیران و معاونین شهرداری همه به کمترین میزان حد خود رسیده است.
رئیس کمیسیون اجتماعی و محیط زیست شورای اسلامی شهر با عنوان اینکه، متاسفانه همه مدارس کلان‌شهرها تعطیل است اما اصفهان تعطیل نیست ولی ظاهراً مردم اصفهان خود  تعطیل کرده اند اما با این حال سرویس مدارس و تاکسی ها هم ضدعفونی می شوند، عنوان کرد: ویروس کرونا شاید ناشناخته باشد و سرعت انتشار آن بسیار بالا باشد ، اما فراموش نکنیم که جو روانی کرونا سرعتش از انتشار ویروس بیشتر است.
وی افزود: ویروس آنفولانزاN1H1 ده برابر کرونا مرگ داشته اما کرونا جو روانی بالاتری دارد، کرونا بیشتر سمت کسانی می رود که دستگاه ایمنی ضعیف تری دارند. کنترل روحی روانی و اضطراب موجب افزایش و بهبود دستگاه ایمنی بدن می شود، برای کرونا نیازی به ترس و استرس نیست، ما باید از خود مراقبت کنیم و مراقبت فردی را جدی بگیریم. مراقبت های ساده کفایت کننده و کنترل کننده است.
وی ادامه داد: سیستم درمان و بهداشت ما دیر اطلاع رسانی را شروع کرد و باعث شد تا کرونا ویروس بتواند استرس ایجاد کند در کنار آن فضای مجازی هم به شدت به استرس  کمک می کند.
این عضو شورای شهر با بیان اینکه، فضای مجازی انسان ها را تنها نگه می دارد و خود عامل استرس است چراکه سواد رسانه ای نداریم و فقط با فضای مجازی دستوری عمل کردیم، اظهار داشت: ۱۰۰ نوع پیام در خصوص خوب یا بد بودن کرونا ویروس وجود دارد که هیچکدام درست نیست و همه دارای واقعیت و دروغ در کنار هم هست.
وی افزود: تعطیل نکردن مدارس اصفهان برای مردم استرس زا است، من به عنوان نماینده پاسخی ندارم بدهم، صادقانه بگوییم چه تعداد بیمار داریم چه تعداد کشته داریم تا مردم به پیام های ما صادقانه باور داشته باشند.
محمدی با اشاره به اینکه، جلساتی اضطراری برگزار کرده ایم، بر اساس نگاه روانشناسی دوستان را توجیه کرده ایم تا از توصیف مثبت استفاده کنند زیرا  تئوری وحشت در کشور پاسخ گو نیست، عنوان کرد: نیازمند حساسیت اجتماعی هستیم، روی بیماری کرونا هنوز حساسیت اجتماعی ایجاد نشده است، نسبت به بسیاری از عوارض باید حساسیت اجتماعی ایجاد کرد، این موضوع مسئولان کلان را احتیاج دارد تا حساسیت مثبت ایجاد کنند.
وی خاطرنشان کرد: چهار پیشنهاد به استانداری اصفهان ارائه داده ایم، ابتدا اینکه مدارس و دانشگاه تا پایان تعطیلات نوروز تعطیل شوند، پیشنهاد بعدی حذف همه جلسات ضروری و عمومی در دستگاه ها و ادارات دولتی است، حذف سامانه های انگشت زن ادارات و دادن مرخصی به کارکنان، از پیشنهادات شورا به استانداری اصفهان بوده است
لینک اصل خبر در سایت شورای شهر اصفهان

    منبع خبر

    شورای شهر اصفهان

    شورای شهر اصفهان یک شورای شهر در شهر اصفهان می باشد

      نظرات