در هفته ای که گذشت56 عملیات اطفا و امداد در سازمان آتش نشانی قزوین انجام شد

در هفته ای که گذشت56 عملیات اطفا و امداد در سازمان آتش نشانی قزوین انجام شد

به گزارش روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قزوین؛ منتظری گفت: از مجموع 56 عملیات انجام شده طی روزهای 3 تا 9 اسفندماه، بیشترین موارد مربوط به محبوس شدن و قفل شدن درب و حادثه آسانسور، حریق منزل و خودرو بوده که متاسفانه در این حوادث دو نفر فوت کرده و دو نفر مصدوم شدند.

رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قزوین افزود: در مهمترین حادثه روز سه شنبه، ششم اسفند ماه و در پی تماس با ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی مبنی بر گرفتار شدن دو نفر در چاهی در روستای بویینک بخش کوهین قزوین، آتش‌نشانان ایستگاه های 5 و 4 به محل اعزام شدند.

وی ادامه داد: دربررسی‌های اولیه مشخص شد كه چاه به  ارتفاع 7 متر حفر شده و در انتهای این چاه 7 متری اقدام به حفر تونلی حدود 40 متری کرده اند که هر دو نفر در انتهای تونل و به دلیل عدم وجود اکسیژن لازم  جان خود را از دست داده اند.

رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قزوین به شهروندان توصیه کرد: داشتن کپسول آتش نشانی مناسب در خودرو، محل کار و منزل مسکونی  و استفاده از آن در لحظات اولیه آتش سوزی می تواند از بروز خسارات  مالی و جانی جلوگیری نماید، از این رو داشتن کپسول آتش نشانی یک نوع نیازضروری به شمار می رود.

منتظری خاطرنشان کرد: تمام آتش سوزي ها، به استثناي انفجارات، در مراحل اوليه كوچك و محدود هستند و با گذشت زمان گسترش پيدا كرده و با آتش سوزي هاي مهيب به زيان هاي شديد مالی و جانی منتهي مي گردند،  لذا  استفاده از خاموش كننده هاي دستي در ابتداي شروع حريق براي كاهش خسارات بسيار حائز اهميت است.

رییس سازمان آتش نشاني و خدمات ايمني شهرداري قزوین گفت: گرچه شهروندان بايستي همواره به اين موضوع ايمان داشته باشند كه آتش نشانان در كمترين زمان ممكن و با تجهيزات كامل به كمك آنها مي آيند، اما نياز است تا حاضرين در محل، با استفاده از خاموش كننده هاي دستي مناسب، نسبت به اطفاي حريقي كه هنوز گسترش نيافته، اقدام كنند.

پایان پیام.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری قزوین

  منبع خبر

  شهرداری قزوین

  شهرداری قزوین

  شهرداری قزوین یک شهرداری در شهر قزوین می باشد

   نظرات