افت شدید فشار آب در برخی مناطق اهواز بر اثر افزایش شدید مصرف

افت شدید فشار آب در برخی مناطق اهواز بر اثر افزایش شدید مصرف

به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، بهنام مریدی در گفت‌و‌گو با خبرگزاری تسنیم اهواز، با رد ادعای قطعی کامل آب در مناطق مختلف اهواز اظهار داشت: مشکل اصلی اهواز در حال حاضر افت فشار در پی مصرف بالای آب است چرا که مناطق مسکونی ما با ظرفیت کامل در حال مصرف آب هستند.

وی درباره وضعیت تولید آب اهواز توضیح داد: 70 درصد منابع آب اهواز از خط غدیر وارد شبکه می‌شود، 10 درصد از آب حیات شوشتر و 20 درصد آب کارون با آن قاطی می‌شود که هر سه این منابع آب در مدار هستند و فعال است و تاکنون در تولید آب هیچ مشکلی نداشتیم و طبیعتا مشکل ما قطعی آب نیست.
مدیرعامل آب و فاضلاب اهواز ادامه داد: مصرف بالای آب چند علت دارد؛ یکی اینکه در روزهای پایانی سال به سر می‌بریم و مردم همه ساله در چنین روزهایی به شستشوی خانه و فرش‌های خود روی می‌آورند، تلاقی چند روز تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها و هشدارهای متعدد در زمینه انتشار ویروس کرونا خواه‌ناخواه مصرف آب خانگی را افزایش و فشار آب را کاهش می‌دهد.

مریدی با اشاره به قدیمی بودن تصفیه‌خانه‌های اهواز تاکید کرد: در حال‌حاضر این تصفیه‌خانه‌ها با تمام ظرفیت در حال کار هستند و در تلاشیم این افت فشار را جبران کنیم، اما در این شرایط مهم‌ترین حل مشکل افت فشار برنامه‌ریزی و دقت مردم در نحوه مصرف آب است.

وی تاکید کرد: در این شرایط از همه همشهریان عزیزمان تقاضا داریم با مدیریت مصرف آب و صرفه‌جویی در آن مانع از قطعی آب در برخی مناطق دیگر شوند.
لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

  منبع خبر

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

   نظرات