کلینیک حقوق کودک در دو فرهنگسرای شهرداری شیراز آغاز به کار کرد

کلینیک حقوق کودک در دو فرهنگسرای شهرداری شیراز آغاز به کار کرد


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، مرتضی جعفری با بیان اینکه رعایت حقوق کودک از ابعاد حقوق شهروندی به‌شمار می‌رود، ابراز داشت: ۲ فرهنگسرای شهروند و علوی (در شرق و غرب شیراز) در زمینه حقوق کودکان فعالیت خود را آغاز کرده‌اند.
معاون فرهنگی شهردار شیراز گفت: بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت‌گرفته به زودی تعداد این کلینیک‌ها در کلانشهر شیراز فزونی خواهد یافت و میزان دسترسی افزایش می‌یابد.
وی تاکید کرد: ارائه خدمات مشاوره‌ای و آموزش در زمینه حقوق کودک از گسترش آسیب‌های اجتماعی جلوگیری می‌کند و مهم‌ترین هدف از فعالیت این کلینیک‌هاست.
جعفری عنوان کرد: زیرساخت‌های لازم برای راه اندازی کلینیک حقوق کودک در نقاط مختلف شیراز با محوریت فرهنگسراهای شهرداری در دست توسعه است و در ادامه مسیر زمینه ایجاد این کلینیک در تمامی فرهنگسراهای این کلان‌شهر فراهم خواهد شد.
رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز افزود: آموزش‌های لازم در این مناطق توسط اساتید دانشگاه، سازمان‌های مردم نهاد، وکلا و قضات به جامعه هدف داده خواهد شد.
عضو کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر شیراز هم اعلام کرد: با افتتاح نخستین کلینیک حقوق کودک، فعالیت این مجموعه عملاً وارد فاز دوم شد؛ بدین‌معنا دو مرکز در فرهنگسرای شهروند و علوی به‌منظور تحت پوشش قرار دادن کودکان، مشاوره و آگاهی بخشی به والدین و نیز ارائه خدمات مشاوره‌ای در زمینه حقوق کودک عملاً آغاز به کار کرده است.
لیلا دودمان با اشاره به اعطای ابلاغیه از سوی معاون وزیر دادگستری به دکتر شهرام ابراهیمی استاد دانشگاه شیراز و فعال حقوق کودک، گفت: بر اساس این ابلاغ مقرر شد دکتر ابراهیمی از توانایی دانشجویان در مرحله اول و از ظرفیت حقوقی دیگر دانشگاه‌ها نیز در مراحل بعدی و به منظور مدیریت کلینیک حقوق کودک بهره ببرند.
عضو شورای اسلامی شهر شیراز همچنین درباره چرایی انتخاب دو نقطه متفاوت از شهر شیراز برای راه‌اندازی کلینیک حقوق کودک، توضیح داد: این کلینیک در دو نقطه مختلف (غرب و شرق شهر) راه‌اندازی شد تا بتوانیم تحلیلی اجتماعی درباره مسائل کودک و خانواده‌های آن‌ها داشته باشیم.
وی ادامه داد: بررسی میزان مراجعات، توجه به جغرافیای خاص دو منطقه، تحلیل وضعیت کودکان و نیازمندی‌های آنان، بررسی نوع خشونت و نوع برخورد خانواده‌ها از اهداف اختصاص این دو فرهنگسرا شهرداری به کلینیک حقوق کودک است.
دودمان همچنین اعلام کرد: در فصل بهار مدرسه حقوق کودک نیز به‌عنوان مکمل فرایند یادشده به وسیله قوه قضائیه در شیراز راه‌اندازی خواهد شد، که اقدامی مهم در دفاع از حقوق کودک به‌شمار می‌رود.
لینک اصل خبر در سایت شهرداری شیراز

    منبع خبر

    شهرداری شیراز

    شهرداری شیراز یک شهرداری در شهر شیراز می باشد

      نظرات