ضدعفونی بازار کرمان برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا

از امروز آغاز می‌شود؛

ضدعفونی بازار کرمان برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا

مدیر بحران و پدافند غیرعامل شهرداری کرمان از آغاز ضدعفونی بازار کرمان، برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا خبر داد.

به گزارش کرمان آنلاین، فرزاد خضری، ضدعفونی معابر و اصناف را از اولویت‌های شهرداری کرمان دانست و افزود: از ساعت یک بامداد امروز، مناطق پنج و یک شهرداری کرمان به‌صورت مشترک ضدعفونی بازار را آغاز کرده‌اند و در طی روزهای آینده نیز، معابر و اصناف همه‌ی مناطق شهر کرمان ضدعفونی خواهد شد.

وی در زمینه‌ی اقدامات پیشگیرانه‌ی شهرداری کرمان در مقابله با شیوع ویروس کرونا گفت: شهرداری کرمان از روزهای گذشته اماکن عمومی از قبیل پارک‌ها، ایستگاه‌های اتوبوس و تاکسی، اتوبوس‌ها وغیره را در مناطق مختلف شهر کرمان ضدعفونی‌ کرده است.

مدیر بحران و پدافند غیرعامل شهرداری کرمان با بیان این‌که بازار کرمان هر شب ضدعفونی می‌شود، گفت: اما این تصمیم بستگی به امکانات و داشتن آب ژاول دارد.

خضری افزود: اکنون، برای تهیه‌ی آب ژاول با مشکل روبه‌رو شده‌ایم و این ماده همانند مواد دیگری که جامعه در زمان‌های بحرانی به آن نیاز پیدا می‌کند، کم‌یاب شده است.

وی با بیان این‌که شهرداری کرمان تا ۱۵ فروردین، معابر، بازار، اصناف و سایر اماکن را به‌صورت مستمر و منظم ضدعفونی خواهد کرد، گفت: ضدعفونی را در دو شیفت انجام خواهیم داد؛ معمولاً ظهرها که مغازه‌ها تعطیل است، یا شب‌ها از ساعت ۳۰ دقیقه بامداد به بعد، ضدعفونی انجام خواهد شد.

مدیر بحران و پدافند غیرعامل شهرداری کرمان افزود: البته داخل مغازه‌ها را مغازه‌دارها باید ضدعفونی کنند و شهرداری موظف به ضدعفونی‌ داخل مغازه‌ها نیست.

خضری ادامه داد: شهرداری با بودجه‌ی داخلی خود معابر عمومی را ضدعفونی‌ می‌کند که امیدواریم با همکاری مدیریت بحران استانداری، بخشی از این هزینه‌ها تأمین شود.

وی در زمینه‌ی ضدعفونی حمل‌ونقل عمومی شهر کرمان گفت: سازمان حمل‌ونقل بار و مسافر شهرداری کرمان، از چند روز پیش کار ضدعفونی همه‌ی اتوبوس‌ها، تاکسی‌ها و ایستگاه‌های تاکسی و اتوبوس را آغاز کرده است.

مدیر بحران و پدافند غیرعامل شهرداری کرمان به مردم توصیه کرد: نباید مردم نسبت به ویروس کرونا بی‌توجه باشند؛ بنابراین، انتظار می‌رود مردم در این روزها از تجمع در اماکن عمومی مثل بازار خودداری و از سفرهای غیرضروریِ درون‌شهری و برون‌شهری اجتناب کنند.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری کرمان

    منبع خبر

    شهرداری کرمان

    شهرداری کرمان یک شهرداری در شهر کرمان می باشد

      نظرات