پیام مدیرعامل شرکت آب منطقه ای تهران به مناسبت فرارسیدن روز ملی آب

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای تهران به مناسبت ۱۳ اسفند روز ملی آب پیام تبریکی خطاب به همکاران و فعالان عرصه آب صادر کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، پیام "سید حسن رضوی" به مناسبت فرا رسیدن روز ملی آب به شرح زیر است:

و جعلنا من الماء کل شیء حی

۱۳ اسفند ماه به عنوان «روز ملی آب» نامیده شده و همه ساله شعاری برای این روز تعیین می شود. امسال نیز همچون سال های گذشته روز ملی آب به نام «آب، تغییر اقلیم، مسئولیت اجتماعی» نامگذاری شده است که نشانگر توجه ویژه به نقش حیاتی آب و تغییر اقلیم بر مسائل اجتماعی و فرهنگی جوامع است.

حیات اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و زیست محیطی جوامع بشری به آب وابسته است چرا که این کالای ارزشمند محدود، غیرقابل جایگزین و محور توسعه پایدار است و دستیابی نسل امروز و نسل های آتی به حیات اجتماعی، جز در سایه محور قرار دادن آب کشور میسر نخواهد بود .

اگرچه طی ماه های اخیر شاهد بارش های مناسبی در سطح استان بودیم اما باید توجه داشت که همچنان وضعیت منابع آب زیرزمینی مناسب نیست و با کسری مخزن حدود ۱۵۰ میلیون مترمکعبی روبه رو هستیم چراکه این کسری مخزن نتیجه سال ها تغییر اقلیم و برداشت های غیرمجاز از آبخوان های منطقه است و با بارش های مناسب مقطعی جبران نمی شود و این موضوع مسئولیت اجتماعی هر ایرانی را برای حفاظت از منابع آب دو چندان می کند.

اینجانب روز ملی آب را به وزیر نیرو، معاونت آب و آبفا وزارت نیرو، شرکت مدیریت منابع آب ایران و همه همکاران خدوم خود که وظیفه خطیر تامین و حفاظت از منابع آب را برعهده دارند، تبریک عرض می کنم و آرزوی توفیق و سعادت برای آنان می نمایم.

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای تهران

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای تهران

    شركت آب منطقه‌ای تهران یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات