آغاز زیباسازی اطراف حرم مطهر رضوی برای استقبال از نوروز ۹۹/ پیش بینی ...

آغاز زیباسازی اطراف حرم مطهر رضوی برای استقبال از نوروز ۹۹/ پیش بینی ...

آغاز زیباسازی اطراف حرم مطهر رضوی برای استقبال از نوروز ۹۹/ پیش بینی کاشت بیش از یک میلیون شاخه گل تا جانمایی ۸ اِلمان جدید

شهردار منطقه ثامن مشهد از آغاز ویژه برنامه های استقبال از بهار ۹۹ با هدف زیباسازی و افزایش آمادگی بافت پیرامون حرم مطهر رضوی برای استقبال از عید نوروز خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، سید مصطفی نعمتی با اشاره به آغاز ویژه برنامه های استقبال از بهار ۹۹ در این منطقه، عناوین اقدامات شاخص در این طرح را تشریح کرد و گفت: طبق برنامه ریزی های صورت گرفته در طرح ویژه استقبال از بهار ۱۳۹۹ منطقه ثامن، پیش بینی شده که در اطراف حرم مطهر رضوی حدود یک میلیون و ۳۰۰ هزار انواع بوته و شاخه گل فصلی و دائمی در بوستان ها، فضاهای سبز، گلدان ها و فلاورباکس ها و همچنین اجرای فرش گل در بوستان ها و ره باغ های سطح منطقه کاشته شود.
نعمتی اظهار کرد: رنگ آمیزی جداول حاشیه معابر، ساب زنی و رفع نواقص آب نما ها، آب خوری ها و سقاخانه ها، آماده سازی و رفع نواقص و افزایش ریسه ها و المان های نوری و نور پردازی های سطح منطقه و همینطور نیمکت ها و مبلمان شهری نیز توسط اداره امور شهر منطقه ثامن در حال انجام است.
وی افزود: معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری منطقه ثامن نیز انجام ۸۰۰۰ متر مربع نقاشی دیواری جدید، فضاآرایی معابر با ریسه و پرچم های رنگی و افزایش المان های موضوعی به ۲۰ سازه را در برنامه دارد.
شهردار منطقه ثامن گفت: در محدوده منطقه ثامن از گذشته ۱۲ المان وجود داشت، که در قالب برنامه های استقبال از بهار امسال ۸ المان جدید نیز درنظر گرفته شده است؛ که بیشتر آن ها پیرامون زیارت است و از ۱۵ اسفند در نقاط مشخص شده جاگذاری خواهدشد.
نعمتی روی برنامه ریزی مدیریت شهری جهت افزایش مشارکت شهروندان در اداره امور شهر تاکید و تصریح کرد: در ابتکاری جدید با همکاری معاونت فرهنگی و اجتماعی، اداره فضای سبز و مشارکت شوراهای اجتماعی محلات و مدارس منطقه ثامن کاشت طرحی با عنوان (با یک گل هم بهار می شود) از ابتدای دی ماه در منطقه آغاز شده که در قالب آن گلدان، خاک و بذر و پیاز گل (بیشتر از نوع گل لاله) در اختیار دانش آموزان قرار گرفته تا پس از جوانه زدن گل ها در کاشت آنها در بوستان ها و فضای سبز منطقه مشارکت خداهند داشت.
*پویش رنگها، جان بخشی به دیوارهای شهر ...
شهردار منطقه ثامن با بیان اینکه طرح پویش رنگ ها یک تجربه موفق از جذب مشارکت شهروندان در اقدامات ویژه بهار بود که سال گذشته به خوبی اجرا شد،افزود:دانش آموزان و گروه های داوطلب مردمی با فراخوان معاونت فرهنگی و اجتماعی و مشارکت معاونت خدمات شهری منطقه، روی برخی دیوارهای منطقه نقاشی هایی با موضوع نشاط اجتماعی و فرهنگ شهروندی اجرا خواهندکرد.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری مشهد

  منبع خبر

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد یک شهرداری در شهر مشهد می باشد

   نظرات