توصيه هاي يگان حفاظت سازمان حفاظت محيط زيست براي روز هاي پاياني سال

توصيه هاي يگان حفاظت سازمان حفاظت محيط زيست براي روز هاي پاياني سال

فرمانده يگان حفاظت سازمان حفاظت محيط زيست از مردم خواست تا با حفظ محيط زيست وارد سال جديد شوند.

به گزارش«پارما» از سايت سازمان حفاظ محيط زيست،سرهنگ جمشيد محبت خاني گفت: روز چهارشنبه آخر سال، آتش زدن لاسيتك ها واستفاده از ترقه ها علاوه بر آلودگي هوا و صوت باعث آتش سوزي در مناطق چهارگانه حفاظت شده خواهد شد، به همين منظور بخاطر حفظ سلامت و محيط پيرامون از آتش زدن لاستيك و غلطاندن آن و همچنين استفاده از ترقه هاي دست ساز و پرخطر خودداري كنند.

محبت خاني در خصوص فروش حيات وحش در آستانه سال نو گفت: متاسفانه در روز هاي پاياني سال در حالي به استقبال نوروز مي رويم كه حيواني را خارج از طبيعتش اسير مي كنيم، به جز اين كه اين كار از نظر اخلاقي كار نكوهيده اي است از نظر قانوني هم قاچاق محسوب مي شود، يگان حفاظت محيط زيست به جد با اين موضوع(خريدار و فروشنده) برخورد خواهد كرد و مردم عزيز هم مي تواند با شماره 1540 تماس بگيرند و اين تخلفات را گزارش دهند.
او در خصوص ماهي هاي قرمز شب عيد گفت: پيشنهاد ما به مردم اين است كه ماهي هاي قرمز را خريد نكنند اما در صورت خريد، به هيچ وجه به آن دست نزنند و فقط در مراكز مشخص شده آنها را رها كنند در غير اينصورت به طبيعت آسيب جدي وارد خواهد شد.
فرمانده يگان سازمان حفاظت محيط زيست در خصوص روز آشتي با طبيعت گفت: اين روز، روز آشتي با طبيعت است و نبايد با رفتار هاي اشتباه مانند ايجاد حريق و شكستن شاخه هاي درخت و... ، با طبيعت دشمني كرد.
محبت خاني در خصوص پسماند هاي به جا مانده در اين روز گفت: به هيچ وجه زباله هاي خود را در طبيعت رها نكنيد زيرا زباله هاي شيشه اي با تابش آفتاب ايجاد اتش سوزي در طبيعت مي شود.
وي در پايان تصريح كرد: توصيه هاي محيط زيستي براي چهارشنبه آخر سال، روز طبيعت و ايام پاياني سال باعث بهبود شرايط زندگي خودمان است
لینک اصل خبر در سایت اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان

    منبع خبر

    اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان

    اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات