توصیه های یگان حفاظت سازمان حفاظت محیط زیست برای روز های پایانی سال

توصیه های یگان حفاظت سازمان حفاظت محیط زیست برای روز های پایانی سالسرهنگ جمشید محبت خانی گفت:
روز چهارشنبه آخر سال، آتش زدن لاسیتک ها واستفاده از ترقه ها علاوه بر آلودگی هوا و صوت باعث آتش سوزی در مناطق چهارگانه حفاظت شده خواهد شد، به همین منظور بخاطر حفظ سلامت و محیط پیرامون از آتش زدن لاستیک و غلطاندن آن و همچنین استفاده از ترقه های دست ساز و پرخطر خودداری کنند.

محبت خانی در خصوص فروش حیات وحش در آستانه سال نو گفت: متاسفانه در روز های پایانی سال در حالی به استقبال نوروز می رویم که حیوانی را خارج از طبیعتش اسیر می کنیم، به جز این که این کار از نظر اخلاقی کار نکوهیده ای است از نظر قانونی هم قاچاق محسوب می شود، یگان حفاظت محیط زیست به جد با این موضوع(خریدار و فروشنده) برخورد خواهد کرد و مردم عزیز هم می تواند با شماره ۱۵۴۰ تماس بگیرند و این تخلفات را گزارش دهند.
او در خصوص ماهی های قرمز شب عید گفت: پیشنهاد ما به مردم این است که ماهی های قرمز را خرید نکنند اما در صورت خرید، به هیچ وجه به آن دست نزنند و فقط در مراکز مشخص شده آنها را رها کنند در غیر اینصورت به طبیعت آسیب جدی وارد خواهد شد.
فرمانده یگان سازمان حفاظت محیط زیست در خصوص روز آشتی با طبیعت گفت: این روز، روز آشتی با طبیعت است و نباید با رفتار های اشتباه مانند ایجاد حریق و شکستن شاخه های درخت و... ، با طبیعت دشمنی کرد.
محبت خانی در خصوص پسماند های به جا مانده در این روز گفت: به هیچ وجه زباله های خود را در طبیعت رها نکنید زیرا زباله های شیشه ای با تابش آفتاب ایجاد اتش سوزی در طبیعت می شود.
وی در پایان تصریح کرد: توصیه های محیط زیستی برای چهارشنبه آخر سال، روز طبیعت و ایام پایانی سال باعث بهبود شرایط زندگی خودمان است لینک اصل خبر در سایت سازمان حفاظت محیط زیست

    منبع خبر

    سازمان حفاظت محیط زیست

    سازمان حفاظت محیط زیست یک سازمان دولتی در شهر تهران می باشد

      نظرات