اصفهان ۲۰۲۰، شهر را به مسیر اصلی خود باز می‌گرداند

اصفهان ۲۰۲۰، شهر را به مسیر اصلی خود باز می‌گرداند

به گزارش پایگاه خبری شورای اسلامی شهر، نصیر ملت عصر سه شنبه در برنامه زنده رادیویی صدای شهر گفت: از بودجه شش هزار میلیارد تومانی ۷۹۲ میلیارد تومان متعلق به سازمان های شهرداری است و مابقی متعلق به شهرداری مرکزی است.
وی با اشاره به اینکه درآمدهای شهرداری منابع متعدد دارد وبر همین اساس اتفاقات خوبی را پیش بینی کرده ایم،  افزود: در بخش مربوط به منابع ۵۹ درصد درآمد عمومی، ۱۴ درصد واگذاری دارایی سرمایه ای و دارایی های غیر سرمایه ای را شامل می شود، ۱۹ درصد اوراق مشارکت است، ۷۴۱ میلیارد تومان عوارض ۷۲۱ میلیارد اموال غیر منقول ۶۴۵ عوارض پروانه ساختمانی غیر مسکونی و ... است.
وی ادامه داد: برای قطار شهری ۱۲۵۴ میلیارد تومان بودجه در نظر گرفته شده است که تکمیل خط یک و دو را شامل می شود همچنین  ۵۷۱ میلیارد حقوق و دستمزد است.  ۱۹ درصد بودجه مربوط به حوزه خدمات شهری ۴۴ درصد حمل و نقل عمومی ، ۸ درصد فرهنگی، اجتماعی و توسعه سرمایه انسانی ، ۱۱ درصد مالی و اقتصادی است‌.
این عضو شورای شهر گفت:  سعی شده است توزیع بودجه در همه مناطق ۱۵ گانه به خوبی انجام شود. البته مناطق یک ردیف ویژه بودجه ای دارند که پروژه های محرک توسعه در این قالب تعریف و منطقه این بودجه ویژه را دریافت می کند، هرچند تلاش شده است که بودجه هر منطقه هماهنگ با ظرفیت آن منطقه باشد.
وی افزود: هر ۱۵ منطقه شهری دارای پروژه محرک توسعه است که برای آن یک میلیارد تومان برای سال ۹۸ و یک میلیارد تومان برای سال ۹۹ و با کمک اهالی و سکنه این بودجه اختصاص می یابد. یکی از این اتفاقات انتخاب خیابانی برای پیرایش شهری است که در هر منطقه یک خیابان پایلوت انتخاب شده است .
رئیس کمیسیون اقتصادی، حقوقی و گردشگری شورای اسلامی شهر، اظهار داشت:  چندین مسیر گردشگری جدید در شهر اصفهان انتخاب شده است، این مسیرها کمک خواهد کرد تا قابلیت های مناطق شهری اصفهان بیشتر شناخته شود برای مثال مسیر گردشگری مارنان، مسیر گردشگری صائب، مسیر گردشگری دردشت و مناره های شهر از این دست هستند.
وی با اشاره به اینکه در همه مناطق ۱۵ گانه باید پروژه محرک توسعه اجرا شود و عامل توسعه منطقه باشد، گفت: در اصفهان ۲۰۲۰ سعی شده است تا تفکر مبتنی بر صنعت از اصفهان زدوده شود و ظرفیت های واقعی این شهر برای مجموعه اقدامات گسترده ای دیده شود.
وی ادامه داد:  در ۲۰ حوزه و موضوع برای اصفهان ۲۰۲۰ اقدامات انجام شده است، که بازآفرینی، تاب آوری، زیبا سازی حمل و نقل محیط زیست هوشمند سازی، برندسازی میراث فرهنگی، بخش موزه و گالری ها از جمله اقدامات ۲۰۲۰ خواهند بود.
ملت ادامه داد: برخی اقدامات برای گردشگری اصفهان هنوز رخ نداده است برای مثال سرویس بهداشتی یکی از کمبودهای شهر است که در بودجه ۹۹، ۱۰ میلیارد تومان برای توسعه این سرویس پیش بینی شده است.
وی افزود:  اصفهان ۲۰۲۰ و آنچه اجرایی می شود همه برگرفته از خواست ها و انتظارات گروه های مختلف بوده است هرچند که معتقد هستیم اصفهان همچنان با آنچه باید باشد فاصله اساسی دارد .
ملت با اشاره به اینکه در شهر فقط از چند اثر تاریخی استفاده می شود در حالی که ۱۲۰۰ هکتار پارک طبیعی در دل شهر داریم، اما به دلیل نداشتن برنامه برای آن  پارک را می بندند، خاطرنشان کرد: در کنار ظرفیت فوق العاده در گردشگری، فعالیت هنرمندان اصفهان نیز شاخص و فاخر است و ما می توانیم مدعی آن باشیم که هنرمندان می توانند مقصد سفر بسیاری از علاقه مندان در حوزه گردشگری باشد.
وی در ادامه گفت:  معتقدیم فاصله زیاد امروز اصفهان با آنچه باید باشد به دلیل نبود برنامه و پنجره واحد است، امروز سعی کرده ایم بخش خصوصی را درگیر کنیم و یک بودجه سنگین ۳۰۰ میلیارد تومانی نیز برای پروژه های مرتبط با گردشگری در نظر گرفته ایم.
ملت افزود:  اصفهان ۲۰۲۰، شهر را به مسیر اصلی خود باز می‌گرداند، البته به  شرط آن که مردم وارد میدان شوند.
لینک اصل خبر در سایت شورای شهر اصفهان

    منبع خبر

    شورای شهر اصفهان

    شورای شهر اصفهان یک شورای شهر در شهر اصفهان می باشد

      نظرات