کاشت درخت از سوی شهردار مشهد در آرامگاه فردوسی

کاشت درخت از سوی شهردار مشهد در آرامگاه فردوسی

کاشت درخت از سوی شهردار مشهد در آرامگاه فردوسی

همزمان با روز درختکاری و در حاشیه بازدید از فاز سوم پروژه ساماندهی جلوخان آرامگاه فردوسی، شهرداری مشهد در حرکتی نمادین اقدام به کاشت نهال در این محل کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، محمدرضا کلائی امروز و همزمان با پانزدهم اسفند روز درختکاری در حاشیه بازدید از فاز سوم ساماندهی جلوخان آرامگاه فردوسی که با حضور معاون خدمات شهری وجمعی از مدیران شهر انجام شد درحرکتی نمادین اقدام به کاشت یک اصله نهال در این محل کرد.
مهدی یعقوبی در حاشیه این بازدید در این خصوص گفت: امسال و در راستای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا مراسم ویژه روز درختکاری که هرساله با حضور اقشار مختلف مردم و مسئولان برگزار می شد را برگزار نکردیم.
وی افزود: اما امروز درحاشیه بازدید شهردار مشهد از روند اجرایی فاز سوم پروژه ساماندهی جلوخان آرامگاه فردوسی این فرصت دست داد تا شهردار اقدام به کاشت یک اصله درخت به صورت نمادین در این محل نماید.
وی با بیان این که امسال در هفته درختکاری که از ۷ تا ۱۵ اسفند ماه برگزار می شد برای حفظ سلامتی شهروندان و پیشگیری از ابتلای آنها به ویروس کرونا پایگاه های توزیع نهال رایگان در سطح شهر برپا نشد، اظهارکرد: لذا امسال هفته درختکاری به صورت غیر حضوری و بدون برگزاری مراسم و توزیع نهال رایگان از طریق ثبت نام شهروندان درسایت جامع فضای سبز، اپلیکیشن "شهرمن" و تماس با مرکز ۱۳۷ انجام شد.
یعقوبی ادامه داد: پس از ثبت نام شهروندان و درخواست کاشت درخت رایگان اکیپ های مجهز سازمان پارک ها و فضای سبز معاونت خدمات شهری در محل حاضر و اقدام به کاشت نهال مثمر داخل حیاط منازل یا نهال غیر مثمر در مقابل منازل شهروندان می کنند.
معاون خدمات شهری شهرداری مشهد گفت: با توجه به استقبال شهروندان برای دریافت نهال رایگان مهلت ثبت درخواست در سایت جامع فضای سبز، اپلیکیشن "شهر من" یا تماس با مرکز ۱۳۷ تا ۲۲ اسفند تمدید شده است.

مجید خبیری

لینک اصل خبر در سایت شهرداری مشهد

  منبع خبر

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد یک شهرداری در شهر مشهد می باشد

   نظرات