مقابله با کرونا در شهر ادامه دارد/ ضدعفونی مستمر معابر و ناوگان حمل و نقل

مقابله با کرونا در شهر ادامه دارد/ ضدعفونی مستمر معابر و ناوگان حمل و نقل

به گزارش شهریار، محمدحسین حسن زاده با بیان این مطلب اظهار داشت: در همین راستا، مجموعه شهرداری تبریز با تشکیل ستاد پیشگیری از ویروس کرونا از همان روزهای نخست شیوع این بیماری، تمام هماهنگی های لازم با مناطق و سازمان‌های تابع این مجموعه را انجام داده است.

او با اشاره به ارائه خدمات مختلف از سوی دستگاه‌های متولی در این خصوص، تصریح کرد: یکی از مهمترین این مجموعه‌ها، سازمان پایانه‌های شهرداری تبریز است که بر ورود و خروج مسافران نظارت کاملی وجود دارد و در صورت مشاهده هر گونه موردی با همکاری مراکز بهداشتی قرنطینه صورت می گیرد.

حسن زاده افزود: همچنین به طور روزانه و مستمر مراکز عرضه مواد غذایی و رستوران‌ها با نظارت کامل، ضدعفونی و بازبینی می‌شوند.

مدیرکل سلامت و امور اجتماعی شهرداری تبریز یادآور شد: سازمان تاکسیرانی شهرداری تبریز نیز با تعریف ایستگاه‌های مختلف، ضدعفونی کردن تاکسی‌های سطح شهر را در دستور کار قرار داده است. رانندگان محترم تاکسی با آگاهی می‌توانند به این محل‌ها  مراجعه کرده و نسبت به ضدعفونی تاکسی خود اقدام کنند.

او ادامه داد: سازمان‌های اتوبوسرانی و قطار شهری شهرداری تبریز نیز  از روز نخست به صورت شبانه روزی و مستمر نسبت به گندزدایی و ضدعفونی خطوط اتوبوس شرکت واحد برای استفاده شهروندان اقدام می کند.

حسن زاده خاطرنشان کرد: کلینیک‌های مجموعه شهرداری شامل امام رضا(ع) و الغدیر به طور شبانه روزی در خدمت همشهریان است و ستاد پیشگیری از ویروس کرونا در کلینیک امام رضا تشکیل یافته و متولی امر نیز اداره کل سلامت شهرداری تبریز است.

رئیس ستاد پیشگیری از ویروس کرونا در شهرداری تبریز یادآور شد: کلیه باکس‌های زباله به طور روزانه توسط خدمات شهری مناطق دهگانه شهرداری ضدعفونی و گندزدایی می شوند.

او از گندزدایی تمامی جوی‌های سطح شهر توسط آب آهک خبر داد و افزود: همشهریان تبریزی نیز اگر ضدعفونی محل خاصی از شهر را مدنظر دارند از طریق سامانه ۱۳۷ شهرداری تبریز می‌توانند خواسته خود را اعلام کنند.

حسن زاده در پایان یادآور شد: مسئولین و دستگاه‌های متولی تا رفع این مشکل در کنار مردم هستند ولی برای پیشگیری از ویروس کرونا رعایت بهداشت فردی و قرنطینه خانگی الزامی است که همین امر نشان دهنده مسئولیت تک تک افراد و همشهریان در پیشگیری از ویروس کرونا است.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری تبریز

  منبع خبر

  شهرداری تبریز

  شهرداری تبریز

  شهرداری تبریز یک شهرداری در شهر تبریز می باشد

   نظرات