لزوم تعطیلی تمام اماکن عمومی متعلق به شهرداری تا 15 فروردین

رئیس کمیسیون خدمات و محیط زیست شهری شورای اسلامی شهر یزد، ضمن انتقاد به عدم عضویت شهرداری و شورای شهر در ستاد استانی پیشگیری و مقابله با شیوع کرونا، گفت: تمام فضاهای تفریحی، گردشگری و عمومی متعلق به شهرداری که امکان تجمعات عمومی را فراهم می‌کنند باید تا 15 فروردین 99 تعطیل شوند.
سپنتا نیکنام، ضمن اعتراض به عدم عضویت شهرداری و شورای شهر یزد در ستاد استانی مقابله و پیشگیری از شیوع کرنا، اظهار کرد: علی‌رغم مسئولیت ویژه شورا و شهرداری در تأمین بهداشت شهری مسئولین استان هیچ جایگاهی برای شهرداری و شورای شهر در ستاد استانی پیشگیری از شیوع کرونا قائل نشدند.
وی با اشاره به ضرورت توجه به آسیب‌های بعدی ضدعفونی گسترده فضای شهری، افزود: مسئولان و دست‌اندرکاران باید بیش از هر چیز آسیب‌های ناشی از پاشش گسترده مواد ضدعفونی کننده را در پاکسازی فضای شهری مد نظر قرار دهند.
رئیس کمیسیون خدمات و محیط زیست شهری شورای شهر یزد، در ادامه نظارت دقیق بر عملیات اجرایی پیمانکاران خدمات شهری برای شستشوی مستمر و ضدعفونی کردن فضاهای شهری را از جمله الزامات اجرایی در این خصوص دانست و بیان کرد: طبق برنامه ریزی‌های انجام شده به منظور مقابله با شیوع کرونا در یزد ضد عفونی مستمر ماشین‌های حمل زباله، تهیه بانک اطلاعاتی از خانواده‌هایی که تست کرونای آنها مثبت شده، ضدعفونی کردن ناوگان حمل و نقل عمومی و تجهیز کردن رانندگان به وسایل ضدعفونی از جمله اقدامات انجام شده و در دستور کار این کمیسیون در مدیریت شهری یزد است.
نیکنام با اشاره به ضرورت ساماندهی و ضدعفونی مستمر آبخوری‌های عمومی در سطح شهر یزد، تصریح کرد: تدوین برنامه مشخص و مستمر در این خصوص ضروری است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این‌که پارک و استفاده از وسایل بازی یکی از مهمترین راه‌های شیوع کرونا است، بیان کرد: اعمال یک سری مدیریت‌ها و محدودیت‌ها برای استفاده از وسایل بازی باید در دستور کار مدیریت شهری قرار گیرد.

لینک اصل خبر در سایت شورای شهر یزد

    منبع خبر

    شورای شهر یزد

    شورای شهر یزد یک شورای شهر در شهر یزد می باشد

      نظرات