تثبیت مالکیت حدود ۳۰ هکتار از اراضی بستر رودخانه درکه

مدیر امور منابع آب تهران و پردیس گفت: سند مالکیت برای بخشی از بستر رودخانه درکه به منظور تثبیت مالکیت و جلوگیری از هرگونه سوء استفاده با همکاری اداره ثبت اسناد و املاک استان تهران اخذ شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "راما حبیبی" در نشست مشترک امور منابع آب تهران و پردیس با اداره ثبت اسناد و املاک سعادت آباد گفت: با پیگیری های ویژه به عمل آمده توسط همکاران حقوقی و فنی این امور برای بخشی از بستر رودخانه درکه در محدوده محل اتوبان چمران حدفاصل جلال آل احمد تا نرسیده به بزرگراه همت به مساحت حدود ۳۰ هکتار در جهت تثبیت مالکیت ، سند مالکیت صادر شد.

وی افزود: سند مذکور از لحاظ جغرافیایی داخل در محدوده شهری تهران استو بوستان معروف گفتگو را نیز در بر می گیرد که ارزش ریالی منطقه ای نیز نشان دهنده حساسیت و اهمیت سند اخذ شده می باشد.

مدیر امور منابع آب تهران و پردیس تصریح کرد: بر اساس تفاهم نامه فی ما بین وزارت نیرو و سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و جلسات استانی و شهرستانی برگزار شده با دبیرخانه شورای حفظ حقوق بیت المال و همچنین پیگیری های مستمر انجام شده توسط امور منابع آب تهران و پردیس مقرر است در چارچوب ضوابط و مقررات جاری در خصوص اخذ سند مالکیت برای بستر رودخانه های واقع در شهرستان تهران و پردیس در حوزه عملکرد این امور اقدام شود.

وی تاکید کرد: با اخذ سند مالکیت برای اراضی بستر مجاری آب های سطحی اساساً با تثبیت مالکیت دولت به تولیت وزارت نیرو (شرکت آب منطقه ای تهران) هر گونه سوء استفاده احتمالی برای تصرفات بستر و حریم منتفی خواهد شد و امور آب در نقش حاکمیتی خود با هر گونه تخلف و تصرف مطابق با قانون برخورد لازم را به عمل خواهد آورد.

حبیبی در پایان خاطر نشان کرد: افرادی که در نزدیکی حریم و بستر رودخانه ها معامله ملکی انجام می دهند، حتما پیش از انجام معامله استعلام های لازم را از امور منابع آب تهران بزرگ اخذ کنند تا در آینده دچار هیچگونه ضرر و زیان نشوند.

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای تهران

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای تهران

    شركت آب منطقه‌ای تهران یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات