پیش‌بینی کاهش 3 ماهه بهای عوارض تجاری موقت و  ...

پیش‌بینی کاهش 3 ماهه بهای عوارض تجاری موقت و ...

پیش‌بینی کاهش 3 ماه در بهای عوارض تجاری موقت و صنفی/ متولی اقدامات پیشگیرانه در شیوع کرونا مشخص شود

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس،محمدرضا حیدری، صبح امروز و در نشست مشترک اعضای شورای شهر مشهد با شهردار، با تاکید بر اینکه متولی سلامت در شهر، دانشگاه علوم پزشکی است، اظهارکرد: با این وجود، شورای شهر مشهد دغدغه سلامت شهروندان را داشته و نسبت به شهر احساس مسئولیت می‌کنیم؛ لذا در جهت مقابله با ویروس کرونا گام برداشته و اعتبارات خوبی نیز پیش‌بینی کرده است.

وی با بیان اینکه مهمترین چالش این روزهای ما عدم هم‌افزایی و کار سیستمی است، گفت: تعامل و هم‌افزایی در درون مدیریت شهری و شهرداری مشهد باید شکل گیرد؛ هر بخش و قسمت شهرداری باید متولی مشخص یکسری از اقدامات شهرداری شود.

حیدری خاطرنشان کرد: در ستاد تدبیر استان نیز برای هر حوزه باید مجموعه‌ای مشخص مسئولیت کار را عهده‌دار شود؛ بعنوان مثال برای حاشیه شهر یکی از نهادها همچون بهزیستی، استان قدس رضوی، شهرداری و ... متولی شوند.

رئیس شورای شهر مشهد در ادامه با اشاره به شرایط دشواری که کسبه، بازاریان و اصناف در این روزها دارند، گفت: شورای شهر مشهد خود را حامی اصناف میداند و در همین راستا، کاهش عوارض 3 ماه تجاری موقت و صنفی کسبه پیش‌بینی شده است.

اطلاع‌رسانی و آگاهی‌بخشی عمومی دیگر محور سخنان حیدری در این جلسه بود و وی با بیان اینکه در این حوزه دچار آشفتگی هستیم، گفت: در این زمینه باید از چهره‌های باتجربه بهره گرفت تا اطلاع‌رسانی همسو و هماهنگ داشته باشیم.

وی با تاکید بر لزوم ارائه آموزش و اطلاع‎‌رسانی به شهروندان ساکن در حاشیه شهر مشهد، افزود: سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری میتواند به این حوزه وارد شود؛ سمن‌ها و تشکل‌های مردم نهاد نیز با حضور گسترده خود تاثیرگذاری بسزایی خواهند داشت.

لینک اصل خبر در سایت شورای شهر مشهد

    منبع خبر

    شورای شهر مشهد

    شورای شهر مشهد یک شورای شهر در شهر مشهد می باشد

      نظرات