ضدعفونی معابر، ناوگان حمل و نقل عمومی و مراکز خرید بصورت روزانه انجام می شود/کنترل تمام ورودی های سطح شهر / تشکر از نیروهای شهرداری به ویژه نیروهای مدیریت پسماند درصف مبارزه با کرونا

ضدعفونی معابر، ناوگان حمل و نقل عمومی و مراکز خرید بصورت روزانه انجام می شود/کنترل تمام ورودی های سطح شهر / تشکر از نیروهای شهرداری به ویژه نیروهای مدیریت پسماند درصف مبارزه با کرونا

شهردار ارومیه گفت:    روزانه معابر پرتردد شهر توسط شهرداری،  سپاه و ارتش در راستای پیشگیری از شیوع کرونا ضدعفونی می شود.

به گزارش مدیریت ارتباطات و اموربین الملل شهرداری ارومیه؛ محمد حضرت پور صبح امروز با حضور در برنامه زنده رادیویی شهریمیز، بیان کرد:  روزانه علاوه بر ضدعفونی معابر سطح شهر، ضد عفونی ناوگان حمل و نقل عمومی،  بازار و پاساژهای سطح شهر، مساجد، ایستگاه های پمپ بنزین و محیط های اداری انجام می شود .

وی با بیان این که بهترین روش در مقابله با ویروس کرونا پیشگیری است، اظهار کرد:  مردم توصیه های بهداشتی چون ماندن در خانه و شستن دست ها با آب و صابون و سایر موارد پیشگیری را حتما رعایت کنند .

حضرت پور افزود:  در راستای  پیشگیری از شیوع کرونا ابتدا باید بهداشت فردی رعایت شود و سایر اقدامات پیشگیری چون ضدعفونی کردن  معابر و مراکز  بر عهده ارگان های اجرایی و شهرداری ها است .

وی عنوان کرد:  در راستای مقابله با ویروس کرونا شاهد وفاق در بین دستگاه دولتی و غیر دولتی استان هستیم که این مهم قابل تحسین است .

حضرت پور با بیان اینکه تمام ورودی های سطح شهر کنترل می شود، بیان کرد:  با هماهنگی های شورای تامین استان،  پذیرش مسافر خارج از استان به داخل استان  نداریم  و نیروهای بسیجی به همراه  نیرو های هلال احمر، نیروی انتظامی و  علوم پزشکی  در ورودی های شهر مسافران را با تب سنج کنترل می  کنند .

وی با اشاره به ضدعفونی کردن سطح شهر طی روز بیان کرد: از شورای اسلامی شهر جهت اختصاص هزینه های ضدعفونی به میزان 3 میلیارد تا 5 میلیارد تومان  تشکر می نمایم .

شهردار ارومیه با اشاره به برخی اخبار در خصوص اسکان مسافران از شهر های آلوده ویروس در مراکز اقامتی ، عنوان کرد:  نباید ذهن مردم را با این اخبار کذب نا امن کرد .

وی بیان کرد:  جهت قرنطینه خانواده های استان آذربایجان غربی که عضو خانواده آنها که دچار ویروس کرونا شده اند  نیز محیط های آماده شده است که دوران قرنطینه را در آن مراکز بگذارنند .

حضرت پور با اشاره به آخرین آمار کرونا در آذربایجان غربی،  بیان کرد:  بر اثر کرونا یک مورد فوتی  در استان گزارش شده است و همچنین 5 نفر آلوده به کرونا داشتیم که 4 نفر آنها روند بهبودی را طی می کنند و اعلام می کنیم که استان آذربایجان غربی بدلیل رعایت موارد پیشگیری  از روزهای ابتدایی شیوع کرونا در کشور و همچنین کنترل ورودی های سطح شهر در وضعیت خوب و در رتبه پایین از نظر ابتلا قرار دارد .

وی عنوان کرد:   در حال حاضر 3  کارخانه در استان مواد ضدعفونی تولید می کنند  که علاوه بر تامین استان به استان های هم جوار نیز صادر می شود 100 و همچنین یک  هزار ماسک  تولید میش ود و در روزهای آتی نیز توزیع می شود .

شهردار ارومیه عنوان کرد: در راستای اقدامات پیشگیری از ویروس کرونا ،  سامانه خدمات اینترنتی غیر حضور توسط سازمان آماری و فناوری اطلاعات شهرداری ارومیه راه اندازی شده است و شهروندان می توانند  با مراجعه به سایت شهرداری ارومیه نسبت به انجام اقدامات پرداخت عوارض و سایر خدمات خود به غیر از مراحل روند پروانه ساختمان  اقدام کنند .

وی افزود:  شهروندان می توانند این خدمات و همچنین سایر خدمات غیرحضوری و نرم افزاری مربوط به حوزه مدیریت شهری را از سامانه میز خدمت الکترونیکی شهرداری ارومیه به آدرس khedmat.urmia.ir پیگیری کنند .

شهردار ارومیه خاطر نشان کرد:  همچنین امروز در جلسه  شورای اسلامی شهر نیز در صورت تصویب شورا هزینه اخذ اجاره از غرفه داران با تاخیر  پرداخت خواهد شد .

وی عنوان کرد:  نیروهای شهرداری به ویژه نیروهای  مدیریت پسماند در صف اول  مبارزه با کرونا ایثارگرانه برخورد می کنند که از این تریبون از همه آنها تشکر و قدردانی می نمایم .

وی افزود: در روزهای گذشته بیش از ۲۰ هزار دستکش خریداری شده و در حال توزیع ببن نیروهای پسماند، رانندگان تاکسی و اتوبوس می باشد .

شهردار ارومیه با اشاره به مقوله دست فروشی در آستانه عید، بیان کرد: درصورتی که دستفروشان نکات بهداشتی در راستای پیشگیری ازویروس کرونا را رعایت نکنند  ماموران سد معبر با آنها برخورد  خواهند کرد چرا که اولویت اول سلامت مردم  است .

وی ابراز امیدوار کرد که  با مشارکت و با رعایت موارد پیشگیری  از بحرانی به نام کرونا عبور خواهیم کرد .

لینک اصل خبر در سایت شهرداری ارومیه

  منبع خبر

  شهرداری ارومیه

  شهرداری ارومیه

  شهرداری ارومیه یک شهرداری در شهر ارومیه می باشد

   نظرات