ضرورت واگذاری سهم شهرداری از پساب فاضلاب شهر کرمان

مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری تأکید کرد:

ضرورت واگذاری سهم شهرداری از پساب فاضلاب شهر کرمان

مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرمان، واگذاری سهم شهرداری از پساب فاضلاب شهر کرمان را ضروری دانست.

یدالله علیزاده در گفت‌و‌گو با کرمان‌آنلاین، در خصوص سهم شهرداری از پساب فاضلاب گفت: 30 تا 40 درصد از پساب فاضلاب شهر، باید به‌صورت فاضلاب خام در اختیار شهرداری قرار گیرد، اما متأسفانه به‌طور کامل به «بوتیاصنعت» واگذار شده است.

وی افزود: در این خصوص جلساتی با مدیران آب‌ و فاضلاب وزارت نیرو داشتیم تا سهم فضای سبز را از پساب فاضلاب کرمان بگیریم.

علیزاده ادامه داد: با توجه به این‌که بخشی از آب فضای سبز شهر از چاه‌های خانگی تأمین می‌شود، با گسترش شبکه فاضلاب، بسیاری از چاه‌های آب خشک خواهد شد و با مشکل تأمین آب برای فضای سبز شهر مواجه می‌شویم.

علیزاده مشکل دیگر فضای سبز شهر کرمان را اجرای ناقص شبکه آب خام در شهر کرمان دانست و گفت: اگر شبکه آب خام کامل اجرا شود، آبیاری فضای سبز توسط آب شرب و حمل آب از طریق تانکرها، حذف می‌شود و دوره آبیاری نیز کاهش می‌یابد؛ ضمن این‌که با اجرای کامل این طرح می‌توانیم فضای سبز شهر را هم توسعه دهیم.

وی افزود: برای اجرای شبکه آب خام، با یکی از شرکت‌ها قرارداد منعقد کرده‌ایم و اکنون، شبکه آب خام در حال طراحی است که در سال آینده آماده می‌شود و در سال آینده می‌توانیم براساس طرح شبکه آب خام، لوله‌گذاری کنیم.

مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری ادامه داد: آبیاری غرق‌آبی جنگل قائم عج‌الله‌فرجه هم از دیگر مشکلات است که به‌دنبال استفاده از روش‌های نوین آبیاری هستیم که در صورت تصویب شورای اسلامی شهر کرمان، آبیاری پردیسان قائم عج‌الله‌فرجه به‌صورت زیرسطحی اجرا خواهد شد.

علیزاده بیان کرد: برای اجرای آبیاری زیرسطحی در جنگل قائم عج‌الله‌فرجه، حدود شش‌ونیم میلیارد تومان نظر گرفته شده است.

م.ج

 • برای بزرگنمایی تصویر کلیک کنید AAAQQQQDD.jpg
 • برای بزرگنمایی تصویر کلیک کنید AAXXAA.jpg

لینک اصل خبر در سایت شهرداری کرمان

  منبع خبر

  شهرداری کرمان

  شهرداری کرمان یک شهرداری در شهر کرمان می باشد

   نظرات